Treniņš pirms Kazahstānas – bez Gudļevska un ar akcentu uz vairākumu

14/05/2024 12:31
Nokopēts
Latvijas hokeja izlases treniņš
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlase pirms pasaules čempionāta spēles pret Kazahstānu rīta treniņu apmeklējusi pilnā sastāvā, aizvadot jaudīgu pusstundas nodarbību. Atšķirībā no pretiniekiem, kuri no rīta nolēma neslidot.

Jau vairākas minūtes pirms treniņa sākuma izlases hokejisti sēž uz soliņa un gaida oficiālo treniņa sākumu plkst. 9:30, jo, dodoties laukumā pat minūti ātrāk, var sekot naudas sods. Laukumā trūkst tikai viens spēlētājs, un viņa prombūtne daudz ko pasaka. Proti, no trīs vārtsargiem uz ledus ir Ēriks Vītols un Elvis Merzļikins, toties nav Kristers Gudļevskis. Ko tas nozīmē? Visticamāk to, ka pret Kazahstānu vārtu drošība tiks uzticēta Vācijas vicečempionam.

Pirms treniņa atsevišķi sēž brāļi Bukarti un Jānis Jaks, kuri kaut ko savā starpā apspriež ar Raimondu Vilkoitu. Treniņš sākas, komanda ieslidojas un vārtsargu treneris Artūrs Irbe cauri visam laukumam sauc Merzļikinu, kurš uz savas ādas izmēģina to, ko iepriekš bija izmēģinājuši pārējie vārtsargi – metienus no treneriem.

Hokejisti atstrādā izgājienus vienatnē pret vārtsargu, mēģinot pareizi apturēt ripu pirms zilās līnijas un pēc tam ieslidot zonā. Pēc pāris minūtēm šādā formātā skan skaļa Harija Vītoliņa balss – “spēlējam trijatā pret diviem.” Kad ir iziets cauri šim vingrinājumam, seko vairākuma izspēle piecatā pret četriem, kura arī aizņem treniņa lielāko laiku.

Vienā no epizodēm no kāda spēlētāja skan aicinājums savam partnerim nākt virsū pretiniekam, lai neļautu viņam kārtīgi ieslidoties. Vairākumam tiešām pievērsta uzmanība, un treneris Ville Peltonens, pirms tiek veikts iemetiens uzbrukuma zonā, pārliecinās, ka visi saprot, kad un kur jādodas. Arī paši spēlētāji visu izrunā, un tikai tad sāk izspēli. Vismaz vienu reizi neizdodas izvairīties bez ripas izlaišanas ārpus zonas, bet aizmugure netiek fiksēta.

Pagaidām Latvijai 13. vairākums turnīrā – realizēts viens no astoņiem (12,5%), sliktāk tikai Čehijai, Dānijai un Polijai. Laiks to uzlabot.

Dārziņš par Gudļevska prombūtni rīta treniņā: Domājiet paši

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām