TSN insaideris: NHL un spēlētāju arodbiedrības līgumā ir iekļauts punkts par dalību OS

Sidnijs Krosbijs, sportazinas.com
Sidnijs Krosbijs (nr. 87) 2014. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīra finālā | Foto: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images)

Nacionālās hokeja līgas () vadība jaunajā līgumā ar spēlētāju arodbiedrību () iekļāvusi punktu par hokejistu iespējamo piedalīšanos 2022. un 2026. gada olimpisko spēļu hokeja turnīrā, ziņo Kanādas medija TSN insaideris Pjērs Lebrjūns.

Esošais līgums starp NHL un NHLPA ir spēkā līdz 2022. gada septembrim. Tomēr koronavīrusa Covid-19 pandēmija un ar to saistītie finansiālie zaudējumi lika abām pusēm pārskatīt nosacījumus. Pārrunas jau ir uzsāktas, tomēr, lai līgums tiktu apstiprināts, to jāapstiprina vismaz pusei no vairāk nekā 700 hokejistiem.

Plānots, ka jaunais līgums tiks noslēgts uz 6 sezonām un stāsies spēkā jau sākot no nākamās, 2020./2021. gada sezonas, līdz ar ko iepriekšējā vienošanās zaudēs spēku. Lebrjūns raksta, ka jaunajā līgumā ir atrakstīta dalība divos olimpiskajos turnīros – 2022. un 2026. gadā.

Tiesa, tas punkts vēl 100% negarantē to, ka olimpiskajās spēlēs būs redzami NHL hokejisti. Spēlētājiem jāapstiprina līguma nosacījumi, bet NHL jāaizvada pārrunas ar Starptautisko olimpisko komitēju (IOC) un jāapspriež visas detaļas.

NHL hokejisti piedalījās piecās olimpiskajās spēlēs kopš 1998. līdz 2014. gadam. Phjončhānas turnīrā 2018. gadā NHL hokejisti nespēlēja. Par čempioniem kļuva Krievijas olimpisko sportistu izlase, kas papildlaikā ar 4:3 apspēlēja Vāciju.

2022. gadā OS norisināsies Ķīnā, bet 2026. gadā – Itālijā.

IOC un Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) vairākkārt izpelnījās kritiku par tik zema līmeņa olimpisko hokeja turnīru, tomēr IIHF prezidents Renē Fāzels uzsvēra, ka arī bez NHL hokejistiem var organizēt lieliskas sacensības. “Phjončhana olimpiskajās spēlēs arī bez NHL spēlētāju klātbūtnes bija lielisks šovs,” uzskata IIHF vadītājs. Komentējot NHL hokejistu iespējamo nespēlēšanu 2021. gada pasaules čempionātā Rīgā un Minskā, Fāzels teica, ka turnīrs tāpat būs izcils.

Ņemot vērā NHL plānus 2020./2021. gada turnīru uzsākt un, attiecīgi, arī pabeigt vēlāk, IIHF pieņēma lēmumu pārcelt nākamo čempionātu uz divām nedēļām. Turnīram bija jānorisinās no 7. līdz 23. maijam, jauni datumi ir no 21. maija līdz 6. jūnijam.

Fāzels: Arī bez NHL hokejistu piedalīšanās 2021.gada PČ hokejā būs lielisks

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par