U18 basketbolisti pēc veiksmīgas pirmās ceturtdaļas smagi kapitulē Spānijai

31/07/2019 16:43

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase trešdien Grieķijas pilsētā Volosā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar rezultātu 52:87 (18:18, 10:32, 8:23, 16:14) zaudēja vienaudžiem no Spānijas.

Līdz ar zaudējumu, Latvijas jaunie basketbolisti meistarsacīkstes turpinās ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Everts Ramza, bet 11 punktus guva Kristaps Ķilps, kamēr cīņā zem groziem Mārcis Šteinbergs atzīmējās ar astoņām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr pretiniekiem 19 punktus guva Santjago Alamda, bet 13 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Usmanam Garubam.

Mačs iesākās ar ciešu aizsardzību abos laukuma galos, kā rezultātā komandas pirmajās četrās minūtēs kopā sameta deviņus punktus. Ceturtdaļas turpinājumā latviešiem vienubrīd bija trīs punktu pārsvars (15:12), bet pirmā desmitminūte noslēdzās neizšķirti 18:18.

Otrajā ceturtdaļā latviešus pievīla metienu precizitāte un tika zaudēts cīņā zem groziem, kā dēļ puslaiks tika zaudēts jau ar 22 punktiem (28:50). Spēles otrajā puslaikā spāņi turpināja apliecināt savu favorītu statusu, Latvijai ciešot pamatīgu zaudējumu ar rezultātu 52:87.

Turnīrs Latvijas izlasei iesākās neveiksmīgi, jo pirmajā apakšgrupas spēlē, vien mača galotnē piedzīvots zaudējums ar 74:82 pret Grieķiju, bet otrajā mačā ar 71:73 kapitulēts Slovēnijas izlasei. Savukārt noslēdzošajā C apakšgrupas spēlē neizdevās noturēt pārsvaru pret Franciju, zaudējot ar 63:73. Tikmēr Spānija D apakšgrupā visās trijās spēlēs izcīnīja uzvaras, ierindojoties pirmajā vietā. Pirmajā mačā ar 98:65 sagrauta Nīderlande, otrajā vēl viena sagrāve ar 81:45 pret Somiju, bet sīvāka cīņa bija pret Horvātiju, kas spāņiem kapitulēja ar 75:82.

Latviju pārstāv Liepājas, Ogres, Saldus, Siguldas, Ventspils, kā arī Rīgas basketbola skolu DSN, “Rīga”, “Rīdzene”, “Jugla” un “VEF skola” augušie spēlētāji. Trijiem ir pieredze ārzemēs, bet Jēkabs Beks ir Vācijas basketbola sistēmas audzēknis. Salīdzinot ar divus gadus iepriekš notikušo Eiropas U16 čempionātu, šoreiz savainojumu dēļ sastāvā nav divu toreizējo līderu – aizsargu Ojāra Bērziņa un Roberta Bērziņa.

Uzbrūkošais aizsargs Kristaps Ķilps bija viens no komandas līderiem U16 vecumā, pērn kļuva par Eiropas U18 vicečempionu un aizvadītajā sezonā jau debitēja “Ventspils” sastāvā. Šovasar pēc savainojuma izārstēšanas par labu līdzdalībai U18 čempionātā upurēts starts U19 Pasaules kausa izcīņā. Spēka uzbrucējs Mārcis Šteinbergs pirms diviem gadiem nebija kadetu izlases kandidātos, toties pērn jau izcīnīja vietu U18 izlasē un šovasar bija viens no U19 izlases līderiem. Sezonas laikā iekrājis pirmo ārzemju pieredzi, no Ogres pārceļoties uz Spāniju.

Latvijas – Igaunijas līgā neliela spēļu prakse bijusi tikai dažiem, arī leģionāri augsta līmeņa turnīros nav spēlējuši. Četriem basketbolistiem šis būs pirmais oficiālais lielais turnīrs.

Raimonds Feldmanis bija treneru kolektīva dalībnieks U20 sudraba čempionātā 2013. gadā un U18 turnīros (2014., 2015. un 2017.), bet kā galvenais treneris debitēja 2016.gada U18 Eiropas čempionātā (13.vieta).

Komanda trenējas kopš Jāņiem, aizvadītas astoņas pārbaudes spēles. Zaudēts komandām, kuras varētu būt starp Eiropas čempionāta galvenajām favorītēm (Vācijai 72:95 un 48:109, Lietuvai 68:92, 64:86 un 52:66, Turcijai 66:88), galotnē neveiksme pret Igauniju (65:71) un uzvara pār Gruziju (72:71).

Pirms diviem gadiem Eiropas kadetu čempionātu 2001.gadā dzimušo puišu komanda galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadībā sāka ar trim uzvarām četrās spēlēs un bija tuvu panākumam arī ceturtdaļfināla mačā ar Horvātiju. Taču galotnē iznāca 69:71, sekoja vēl divi zaudējumi un astotā vieta, kas tika novērtēta kā relatīva neveiksme.