U19 telpu futbola izlase pārbaudes turnīru Horvātijā noslēdz ar otro vietu

09/01/2022 15:46
Latvijas U19 telpu futbola izlase

Svētdien Latvijas U19 telpu futbola izlase aizvadīja pārbaudes turnīra pēdējo spēli. Spēlē ar Slovēniju gūta uzvara ar 5:2 (1:2), un šis panākums deva Latvijai otro vietu turnīrā. Abas komandas aizvadīja spēles arī iepriekšējā dienā, taču Slovēnijai bija par četrām stundām vairāk atpūtai, turklāt iepriekšējais mačs viņiem bija pret Sanmarīno, kas turnīrā piedalās ārpus konkurences. Tātad tajā mačā slovēņi varēja eksperimentēt un ļaut sevi pierādīt nomināli vājākajiem spēlētājiem. Savukārt Latvija sestdienas vakarā aizvadīja cīņu pret turnīra uzvarētājiem francūžiem.

Mačs bija svarīgs abām komandām, jo uz kārts bija otrā vieta. Kopumā aktīvāk spēli iesāka slovēņi. 6. minūtē Toms Kristians Grīslis tikai izmisīgā izklupienā izsita bumbu no mūsu komandas vārtu līnijas, gūstot savainojumu. 8. minūtē Edgars Tarakanovs neizmantoja izgājienu viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu. Tikai pirmā puslaika 17. minūtē slovēņi uzlauza mūsu komandas aizsardzību. Pie mūsu vārtsarga atsistās bumbas pirmais piesteidzās pretinieku komandas spēlētājs, ar atkārtotu sitienu panākot 0:1. Tajā pašā minūtē Vesvolods Gondarjuks labā pretuzbrukumā panāca 1:1. Tomēr pārtraukumā vadībā devās Slovēnija, kas 18 sekundes pirms puslaika beigām ar tālsitienu panāca 2:1.

Mūsu komanda spēli atsāka aktīvi. 24. minūtē pēc Tarakanova solo reida vārtu priekšā acīgi nospēlēja Daniils Fogels, panākot 2:2. Bet vēl divas minūtes vēlāk Andžejs Mickēvičs ar sitienu no tuvas distances panāca 3:2 Latvijas izlases labā. Slovēnija mēģināja atspēlēties ar vārtsarga nomaiņu pret piekto laukuma spēlētāju, un 32. minūtē Tarakanovs ar sitienu tukšos vārtos pārsvaru dubultoja, bet pēdējos vārtus mačā guva Raivis Svilis, panākot 5:2.

Atgādinām, ka Slovēnija ir valsts ar labām telpu futbola tradīcijām – tās galvenā valstsvienība sešas reizes pēc kārtas piedalās Eiropas čempionāta finālturnīros. Latvijas izlase ieguva turnīra Fair-Play balvu, Andžejs Mickēvičs ar pieciem vārtiem kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju, bet Edgars Tarakanovs iekļuva simboliskajā pieciniekā.

Kā zināms, turnīra ievadā Artūra Šketova vadītā komanda vispirms trešdien ar 3:1 uzvarēja Beļģiju un ceturtdien ar 3:2 pārspēja ārpus konkurences un ar vecākiem spēlētājiem spēlējošo Sanmarīno. Sestdien ar 3:6 atzīts Francijas pārākums. Uz pārbaudes turnīru Horvātijā A. Šketovs uzaicinājis četrpadsmit spēlētājus. Viskuplākā pārstāvniecība ir no FK “Raba”, ko izlasē pārstāv četri spēlētāji. Pa trim telpu futbolistiem komandā ir no TFK “Rēzekne”, FK “Nikars” un SK “Kengaroos”. Martā komandai paredzēta dalība Eiropas čempionāta kvalifikācijas pamatkārtā, kurā būs jāsacenšas ar vienaudžiem no Horvātijas, Baltkrievijas un Azerbaidžānas.

Latvijas izlases sastāvs

vārtsargi – Arturs Meikulāns (“Rēzekne”), Rainers Mūrnieks (“Nikars”);
laukuma spēlētāji – Alens Dāniels Sprukts, Ņikita Jelagovs (abi – “Rēzekne”), Edgars Tarakanovs, Toms Kristians Grīslis, Andžejs Mickēvičs, Vsevolods Gondarjuks (visi – “Raba”), Denils Lindekrona, Sergejs Momots, Daniils Fogels (“Kengaroos”), Marks Ziļs, Dmitrijs Dudarenko (abi – “Nikars”), Raivis Svilis (“Nīca”/”Otankimill”).