U19 telpu futbola izlases treneris nosauc 14 spēlētājus dalībai Eiropas čempionātam Rīgā

Artūrs Šketovs, sportazinas.com
Artūrs Šketovs (pa kreisi) | Foto: LFF

Latvijas U19 telpu futbola izlases galvenais treneris Artūrs Šketovs paziņojis tos 14 sportistus, kuri pārstāves valsti septembrī Rīgā gaidāmajā Eiropas čempionātā.

Vislielākā pārstāvniecība būs no “Rēzekne”/RFA komandas, kurā spēlē puse jeb septiņi izlasē iekļautie telpu futbolisti. Pa diviem spēlētājiem ir no “Salaspils” un “Petrow” komandām, bet pa vienam – no “Nilkars”, “Talsi”/”Laidze” un “Riga” vienībām.

Komanda pulcēsies kopā svētdien Rīgā, kur nedēļu gatavosies finālturnīra mačiem ar Portugāli, Krieviju un Poliju, kā arī iespējamām spēlēm turnīra noslēguma fāzē.

Kā atzīmē Šketovs, izlase sākusies gatavoties jau pagājušā gada decembrī, šajā laikā aizvadot 20 pārbaudes mačus, no kuriem tikai viens nebija starptautiska līmeņa. “Visu treniņnometņu redzētā un analizētā iespaidā esam nonākuši pie šāda galīgā sastāva. Diemžēl savainojuma dēļ šis turnīrs ies secen Danielam Kaņepam. Viņš būtu vērtīgs papildinājums. Bet visi pārējie spēlētāji ir ierindā un kaujas gatavībā. Sastāva ziņā mums varbūt nebija ļoti plašas izvēles iespējas, bet dažas sarežģītas izvēles bija jāveic. Izšķīrāmies turnīram pieteikt divus, nevis trīs vārtsargus,” Latvijas Futbola federācija (LFF) citē Šketova teikto.

Pārbaudes spēļu cikla gaitā Latvijai izdevās gūt divas uzvaras arī pār tādām komandām, kas kvalificējās finālturnīram tradicionālā veidā. Kā zināms, Latvija turnīrā piedalās kā mājiniece un rīkotāja, nepiedaloties kvalifikācijas stadijā.

Šī gada augustā pārbaudes turnīrs Rīgā iesākts ar 6:4 uzvaru pār Nīderlandi, savukārt vasaras sākumā ar 4:3 uzveikti arī vienaudži no Polijas. “Visi pretinieki finālturnīrā būs spēcīgi – nav divu domu. Bet Portugāle, Krievija un Spānija ir atsevišķs stāsts. Taču centīsimies spēlēt maksimāli labi savu skatītāju priekšā,” sola Šketovs.

Latvijas U19 telpu izlases stūrmanis ir gandarīts, ka šāds turnīrs notiks pašu mājās. “Savā ziņā ieejam nezināmajā, taču tā ir iespēja pieteikt Latviju starptautiski kā valsti, kas prot un var uzņemt arī UEFA finālturnīrus. Sportiskā ziņā izaicinājums bija šādas komandas izveide. Pirms finālturnīra tiesību iegūšanas mums tādas U-19 izlases vispār nebija. Sākām komandu veidot praktiski no nulles. Vēlos uzsvērt, ka teju puse mūsu sastāva ir 2002. un 2003.gadā dzimuši puiši, kuri varēs piedalīties arī nākamajā kvalifikācijas ciklā. Viņi jau tagad ir konkurētspējīgi šajā līmenī. Ceram, ka viņu iegūtā pieredze lieti noderēs U-19 izlasei arī nākamajā ciklā,” saka Šketovs.

Eiropas U19 telpu futbola čempionāta finālturnīras norisināsies no 8. līdz 14.septembrim, un tajā cīņā par kontinenta labākās komandas titulu “Arēnā Rīga” dosies astoņas valstsvienības, tostarp arī mājinieki kā finālturnīra saimnieki. Latvijas jaunie telpu futbolisti sacentīsies A apakšgrupā kopā ar Poliju, Portugāli un Krieviju.

Šis ir pirmais UEFA finālturnīrs, kas tiek rīkots Latvijā. Un šī ir tikai otrā reize, kad kāda no Latvijas futbola, telpu vai pludmales futbola komandām piedalās Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pirmā un līdz šim vienīgā tāda reize bija Latvijas futbola valstsvienības dalība 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas U19 telpu futbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā:

vārtsargi – Renārs Šķesters-Kambals (“Nikars”), Arturs Meikulāns (“Rēzekne”/RFA);

laukuma spēlētāji – Andrejs Iļjins, Edgars Tarakanovs, Grigorijs Cvetkovs, Ņikita Jelagovs, Žanuels Skopenko, Pēteris Ivenkovs (visi – “Rēzekne”/RFA), Toms Kristians Grīslis (“Talsi”/”Laidze”), Artjoms Kozlovskis, Makars Siņakovs (abi – “Salaspils”), Aivars Daņilovs, Ruslans Medvedins (abi – “Petrow”), Danils Maligins (“Riga”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par