UEFA ČL prēmijas: “Spartakam” vairāk par pusmiljonu

16/08/2017 18:05

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) savā oficiālajā mājaslapā publiskojusi informāciju, cik klubi nopelnīs 2017./18. gada UEFA Čempionu līgas sezonā.

Katrs klubs, kas kvalificēsies grupu turnīram saņems vismaz 12,7 miljonus eiro. Par katru izcīnīto uzvaru klubi iekasēs 1,5 miljonus, bet par neizšķirtu pusmiljonu eiro.

Par iekļūšanu 1/8 finālā pienāksies papildus 6 miljoni, par ceturtdaļfinālu 6,5 un par pusfināla sasniegšanu klubi savas kases papildinās ar 7 miljoniem eiro. Savukārt komanda, kas izcīnīs Čempionu līgas kausu nopelnīs 15 miljonus eiro, bet fināliste 11.

Tāpat tiem Eiropas nacionālo līgu čempioniem, kuri nekvalificēsies grupu turnīram, UEFA veiks solidaritātes maksājumu 260 tūkstošu eiro apmērā, neskatoties uz sasniegtajiem rezultātiem. Proti, par pirmo kvalifikācijas kārtu (vienkārši tajā piedaloties) klubs saņem 220 tūkstošus, par otrās sasniegšanu 320 tūkstošus, bet sasniedzot trešo kārtu klubs iegūs 420 tūkstošus eiro.

Tādējādi Latvijas futbola virslīgas čempioni Jūrmalas “Spartaks” par dalību šī gada UEFA Čempionu līgas turnīrā, kur divu spēļu summā (1:2) piekāpās Kazahstānas čempionei “Astana”, nopelnījuši 580 tūkstošus eiro. “Spartakam” pienākās 320 tūkstoši par dalību otrajā kārtā + 260 tūkstoši par spēlēšanu otrajā kārtā ar “Astana”. Pirmajā kvalifikācijas kārtā piedalās vien pēc zemāko reitingu valstu nacionālie čempioni.

Kopējais balvu fonds, ko šī gada Čempionu līgas turnīrā UEFA izmaksās prēmijās klubiem, mērāms 1,3 miljardos eiro.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…