Ukraina izdod pedofilijā apsūdzēto bijušo Austrijas olimpisko džudo čempionu

13/09/2019 08:14

Ukrainas varas iestādes ceturtdien izdeva Austrijai bijušo Austrijas olimpisko džudo čempionu Pēteru Zeizenbaheru, kurš apsūdzēts pedofilijā, pavēstīja ziņu avoti Austrijas tiesu aprindās.

Divkārtējais olimpiskais čempions, kurš bija izsludināts meklēšanā, 2017.gada augustā tika aizturēts Kijevā pēc septiņu mēnešu bēguļošanas, un Austrija nekavējoties pieprasīja viņa izdošanu.

Kijeva noraidīja pirmo izdošanas pieprasījumu, jo viņa tiesāšanai Ukrainā bija iestājies noilgums.

59 gadus vecais Zeizenbahers ceturtdien ieradās Vīnē, vēstīja Austrijas ziņu aģentūra APA, atsaucoties uz tiesas preses sekretāri un eksčempiona advokātu.

Ir gaidāms, ka viņš 48 stundu laikā tiks nodots Austrijas tiesu iestādēm.

Austrijā 2016.gadā sākās prāva pret Zeizenbaheru, kurš tiek apsūdzēts divu viņa trenētu meiteņu seksuālā izmantošanā, kas notikusi no deviņdesmito gadu beigām līdz šī gadsimta pirmajiem gadiem.

Viena no šīm meitenēm tikusi seksuāli izmantota jau no 11 gadu vecuma, un tas noticis trīs gadus. Zeizenbahers arī tiek apsūdzēts mēģinājumā seksuāli izmantot kādu trešo meiteni.

Kad Zeizenbahers 2016.gada decembrī neieradās uz savu prāvu, prokuratūra Vīnē izdeva starptautisku orderi viņa aizturēšanai.

Pēc vairākiem Ukrainā pavadītiem gadiem Zeizenbahers nesen divreiz mēģināja atstāt šo valsti ar viltotiem dokumentiem, ziņoja Austrijas mediji.

Zeizenbahers ieguva zelta medaļu Losandželosas olimpiskajās spēlēs 1984.gadā un Seulas olimpiskajās spēlēs 1988.gadā, un viņš ir arī bijušais pasaules un Eiropas čempions.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….