“United” aizsargs atklāj, ka bumbas sišana ar galvu ir sabojājusi viņa veselību

02/04/2024 20:38
Nokopēts
Rafaels Varāns

Anglijas premjerlīgas kluba Mančestras “United” aizsargs Rafaels Varāns intervijā laikrakstam “L’Equipe” atklājis, ka bumbas sišana ar galvu ir ietekmējusi viņa veselību.

30 gadus vecais francūzis, kurš pērn noslēdza karjeru valstsvienībā, atminējās vairākas spēles savā karjerā, kurā tieši sitieni ar galvu ietekmēja pašsajūtu. Kā piemēru Varāns minēja 2014. gada Pasaules kausu, kur viņš 1/8 fināla mačā pret Nigēriju guva smadzeņu satricinājumu. Četras dienas vēlāk viņš devās laukumā 1/4 fināla spēlē pret Vāciju.

“Spēli pret Nigēriju pabeidzu, bet jutos kā autopilotā. Ja kāds ar mani tobrīd runāja, nezinu, vai biju spējīgs atbildēt, jo neko no tās spēles pēc incidenta neatceros,” stāstīja Varāns, minot, ka viņa acis ļoti ātri nogura. “Personāls pēc tam domāja, vai būšu spējīgs doties laukumā. Jutos vājāks, bet es negrasījos palaist garām Pasaules kausa ceturtdaļfinālu, jo biju nedaudz noguris. Galu galā nospēlēju diezgan labi, bet, atskatoties atpakaļ, esmu domājis – ja būtu zinājis, ka tas ir smadzeņu satricinājums, vai būtu gatavs maču izlaist? Nekad neuzzināsim, kas būtu noticis, ja es būtu saņēmis vēl vienu triecienu pa galvu…”

Varāns atklāja, ka viņš par tā saucamajiem galvas mikrosatricinājumiem uzzinājis tikai šosezon, kā rezultātā arī viņš ir rīkojies piesardzīgāk. “Pie mums Mančestrā nāca ārsti, kas par to stāstīja. Pirms tam pat neiedomātos veikt pārbaudes, bet šosezon vienā no mačiem izdarīju sitienu ar galvu, un nākamajā dienās jutos patiešām noguris. Paziņoju par to personālam, kas stingri ieteica man nespēlēt. Es veicu pārbaudes un izlaidu nākamo spēli,” teica Varāns.

“Kā futbolisti, kas spēlē visaugstākajā līmenī, esam pieraduši pie sāpēm. Esam kā skarbie puiši, fiziskā spēka simboli, taču šie simptomi ir gandrīz nemanāmi,” sacīja Varāns. “Ja tev sāp kāja un tu klibo, visi to redz. Bet brīdī, kad gūsti galvas traumu, ir bail pateikt, ka esi noguris, tev sāp galva vai ir nogurušas acis. Tāpēc arī paši sākumā sev sakām, ka viss pāries.”

“Manam dēlam ir septiņi gadi, viņš arī spēlē futbolu, un es viņam iesaku nesist bumbu ar galvu. Man tas ir ļoti svarīgi. Pat ja tas nerada tūlītēju traumu, mēs zinām, ka ilgtermiņā atkārtotiem triecieniem var būt kaitīga ietekme. Personīgi es nezinu, vai nodzīvošu līdz 100 gadiem, bet es zinu, ka esmu sabojājis savu veselību. Par sitienu bīstamību ir jāmāca visos līmeņos, arī amatieriem un jauniešiem,” uzsvēra Francijas futbolists.

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām