Urugvaja PK regbijā negaidīti apspēlē Fidži

25/09/2019 11:45

Urugvajas izlase trešdien Pasaules kausā (PK) regbijā guva vienu no līdz šim lielākajām uzvarām, ar rezultātu 30:27 (24:12) pārspējot Fidži valstsvienību.

Uzvarētāju rindās 15 punktus guva Felipe Berčesi, bet Fidži labā Nikola Matavalu izcēlās ar desmit punktiem.

D apakšgrupas spēli veiksmīgāk iesāka Fidži, jau septītajā minūtē veicot pirmo piezemējumu. Brīdi vēlāk urugvajieši atbildēja ar to pašu, kā arī bija precīzi realizācijā. Līdz pirmā puslaika vidum Manuela Dianas piezemējums rezultātu atkal izlīdzināja (12:12), bet Berčesi realizētais soda sitiens trīs minūtes līdz tiesneša svilpei jau panāca 24:12 Urugvajas labā.

Otrajā puslaikā Fidži ienesa trīs piezemējumus, bet Urugvajas izlase spēja atbildēt vien ar diviem realizētiem soda sitieniem, kas ļāva noturēt iegūto pārsvaru, svinot savu lielāko panākumu vēsturē.

Fidži PK divās spēlēs pie panākumiem nav tikusi, lai arī pasaules rangā ieņem augsto desmito vietu, kamēr Urugvaja ir 19.pozīcijā.

Šajā apakšgrupā vadībā ar pieciem punktiem ir Velsa un Austrālija, kas nospēlējušas vienu maču, bet trešo vietu ar četriem punktiem ieņem Urugvaja. Fidži divās spēlēs tikusi pie diviem punktiem, bet Gruzija pagaidām palikusi bešā, ieņemot pēdējo, piekto vietu.

Ceturtdien paredzētas divas spēles. Pirmajā tiksies Itālija un Kanāda, bet otrajā ASV un Anglija.

Pasaules kausa izcīņa regbijā norisināsies līdz 2.novembrim, par prestižo trofeju cīnoties planētas 20 spēcīgākajām izlasēm. Turnīra mačus tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

No astoņām Pasaules kausa izcīņām trijās uzvarējusi Jaunzēlande, pa diviem tituliem ir Austrālijai un Dienvidāfrikas Republikai, bet viena trofeja ir Anglijai.

Pirms četriem gadiem turnīrs notika Anglijā, kur finālā Jaunzēlande ar 34:17 pārspēja Austrāliju.

Kāda no Āzijas valstīm Pasaules kausu regbijā uzņem pirmo reizi vēsturē, bet pēc četriem gadiem turnīrs notiks Francijā.