Vai Kolumbusa var aizmainīt Merzļikinu? Skaidro “Blue Jackets” apskatnieks

05/11/2022 16:39
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēles starp Kolumbusas “Blue Jackets” un Kolorado “Avalanche” Tamperē šajā Somijas pilsētā pulcējušās ne tikai spēlētājus un trenerus, bet arī žurnālistus no Ziemeļamerikas. Viņu starpā arī Ārons Porclains no “The Athletic” – apskatnieks, kurš jau vairākus gadus raksta par šīs komandas gaitām. Nelielā sarunā ar “sportazinas.com” žurnālists komentēja komandas sekmes šosezon, kā arī mēģināja atrast Elvja Merzļikina neveiksmju iemeslus.

Kas notiek ar “Blue Jackets” šosezon?
Saraksts ar iemesliem ir garš. Viņiem ir problēmas ar vārtu gūšanu, ar aizsardzību, vairākumā šosezon vēl nav gūti vārti [pirms vakardienas mača bija 0/25, tagad – 1/32 jeb 3,1%] – tie ir lielākie iemesli. Tāpat varu pieminēt to, ka komandai nepietiek jaudas, pagājušajā sezonā tā bija lielāka, šosezon es to vēl neredzu. “Blue Jackets” neizskatās konkurētspējīgi tieši fiziski un es neredzu iemeslu, kādēļ tas notiek, jo šī komanda ir meistarīga. Tāpat varam redzēt pārliecības trūkumu, un kopā ar nepietiekamo enerģiju tā ir slikta kombinācija. Pēdējos mačos viņi spēlēja kā zombiji, kādos piecos mačos no desmit izskatījās, ka komanda vispār nesaprot, pēc kādām shēmām viņiem jāspēlē.

Daudz slikto vārdu dzirdēts par Elvi, ko varat teikt par viņu?
Nedomāju, ka viņš bija pietiekami labs, un esmu pārliecināts, ka viņš jums teiktu to pašu. Tikpat kā bijuši gadījumi, kad Elvis spēlēja labi, bet hokejisti viņam apkārt – nē. Gan pagājušajā sezonā, gan šosezon uz vārtsargiem ir liels spiediens no pretiniekiem, pat ja metienu nav daudz, ripa tāpat bieži vien atrodas “Blue Jackets” zonā. Un šis ir ļoti nogurdinoši visiem – arī vārtsargiem. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka arī Merzļikins ielaidis sliktus vārtus. Varbūt vidēji vieni šādi vārti spēlē, varbūt pat vairāk. Domāju, viņš pats zina, ka var spēlēt labāk, bet nebūs godīgi teikt, ka Elvis ir galvenā problēma. Kā jau teicu, saraksts ir garš un, kā pareizi pieminēja Jakubs Voračeks, katrs spēlētājs ir vainīgs šajā situācijā.

Vai Elvim draud aizmainīšana sezonas laikā vai pēc tās?
Domāju, ka Merzļikinam šajā situācijā ir nelieli trauksmes zvaniņi. Jāsaprot arī, ka viņam ir diezgan liels līgums un ne katra komanda var atrast vietu algu griestos, tātad, kādai naudai [spēlētāja līgumam] jānāk arī pretī, kas būs grūti, ņemot vērā šādu sezonas sākumu. Cik es zinu, svētdien vārtus sargās Korpisalo un “Blue Jackets” vienkārši meklē vārtsargu, ar kuru spēle aizies.

Vismaz pagaidām Elvis joprojām tiek uzskatīts par pirmo numuru. Jebkurš var tikt aizmainīts, arī Merzļikins. Taču diez vai tagad šī ir tēma, par kuru domā Kolumbusas ģenerālmenedžeris.

Cik pārliecināts par savu vietu var būt galvenais treneris?
NHL tu nekad nevari būt pārāk pārliecināts, bet tagad es neredzu jēgu no viņa iespējamās atlaišanas. Ja šādi turpināsies, tad šāds variants varētu tikt apspriests, bet atlaist pēc desmit spēlēm trenera otrajā gadā… Viņš organizācijā pavadījis desmit gadus un vadība lieliski viņu zina. Domāju, viņam tiks dots lielāks laiks, ņemot vērā labs attiecības starp treneri un klubu.

Bet šis ir profesionāls sports un uzdevums ir uzvarēt. Kolumbusa sevi pozicionē kā “play-off” komandu, bet tagad viņi tā nespēlē. Parasti pēc sliktām spēlēm var redzēt, ka nākamajā mačā komanda, pat ja tā neuzvar, tomēr ar savu sniegumu kaut kā reaģē uz to, ko saka treneris. Šoreiz bija pāris reizes, kad es šādu reakciju neredzēju. Šī ir lieta, par kuru būtu jāuztraucas treneriem – vai komanda viņus dzird? Varbūt pašlaik tā nav lielākā problēma, bet situācija var mainīties strauji un domāt par to jau būs par vēlu.

1:7 pret “Devils” ir sliktākā “Blue Jackets” spēle, kādu jums nācies redzēt?
Šogad jā, bet kopumā nē. Tā bija slikta spēle, bet tur vispār bija nepatīkams nogrieznis. Pirms tam viņi bija vadībā pret Pitsburgu ar 3:1, bet zaudēja ar 3:6. Nākamā spēle – haoss un zaudējums pret Arizonas “Coyotes” savā laukumā – tam nav jānotiek. Pirms mača pret “Devils” bija 0:4 pret Bostonu, un šī ir situācija, kuru es minēju, nekādi secinājumi netika izdarīti.

Bet cīņa pret “Devils” mani tiesām nobiedēja, nezināju, ka komanda var nospēlēt tik slikti. Ņūdžersija ir laba vienība, par to nav šaubu, bet viņi totāli deklasēja Kolumbusu.

Merzļikins pēc zaudējuma “Avalanche”: Teikšu godīgi, gribas raudāt. Man tā nekad nav bijis

TOP notikumi
1
X
2
16.5
7.75
1.17
1.27
5.75
11.5
1.49
4.5
5.5
4.4
4.4
1.62
1.5
5
5
2.35
3
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām