Vairāki līderi krīt, Portugāles “MotoGP” posmā uzvar Martins

24/03/2024 21:01
Horhe Martins

Spānis Horhe Martins svētdien izcīnīja pirmo vietu pasaules motošosejas čempionāta sezonas otrā posma – Portugāles “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Martins (“Prima Pramac”) finišā apsteidza tuvāko sekotāju itāli Eneu Bastianīni (“Ducati Lenovo”) par 0,882 sekundēm, kamēr trešo vietu izcīnīja “MotoGP” debitants Pedro Akosta (“GasGas”), 19 gadu vecumā kļūstot par jaunāko sportistu, kurš kāpis uz “MotoGP” goda pjedestāla.

Tuvojoties noslēdzošajiem apļiem, sadursmi piedzīvoja abi “Ducati” pārstāvji Frančesko Banjaja un Marks Markess. Banjaja sacīksti neturpināja, bet Markess ierindojās 16.pozīcijā.Tāpat pēdējā aplī kritienu piedzīvoja Maveriks Vinjaless (“Aprilia”), kurš, izbraucot ārpus trases robežām, nespēja savaldīt motociklu. Pirms kritiena Vinjaless atradās otrajā pozīcijā.

Dienu iepriekš sprinta sacīkstēs uzvaru svinēja Vinjaless, kuram otrajā un trešajā vietā sekoja Markess un Martins. Pēc pirmajiem diviem posmiem kopvērtējuma līderis ar 60 punktiem ir Martins, otrais ar 42 punktiem ir Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) motosportists Breds Binders (“Red Bull KTM”), kamēr labāko trijnieku ar 39 punktiem noslēdz Bastianini.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēts 21 sacensību posms. Pagājušajā sezonā otro reizi par čempionu kļuva Banjaja.