Valters: man galvenais nav nauda, bet attīstīt Latvijas basketbolu

Kristaps Valters, sportazinas.com
foto: basket.lv

Nesen kā Latvijas basketbola līgas klubs “Valmiera/Ordo” paziņoja, ka noslēdzis trīs gadu vienošanos ar bijušo Latvijas izlases saspēles vadītāju Kristapu Valteru, kurš nākošajā sezonā pildīs galvenā trenera pienākumus. Sarunā ar sportazinas.com Valters ieskicēja nākotnes plānus un pastāstīja kā nonācis līdz trenera darbam.

Ja veselība ļautu, vai šogad spēlētu vai tomēr jau pievērstos trenera darbam?

Noteikti būtu izskatījis iespējas vēl spēlēt, jo domāju, ka fiziski vēl, vismaz LBL līmenim atbilstu. Domāju, ka gadu būtu vēl nospēlējis, bet veselības problēmas ieviesa savas korekcijas. Risks bija lielāks nekā vajadzība turpināt spēlēt.

Kā nonāci līdz Valmieras galvenā trenera amatam?

Ar kluba vadību idejiski jau bijām apsprieduši iespēju, ka es ar laiku varētu pievienoties treneru kolektīvam. Man bija vēlme – pēc spēlētāja karjeras palikt basketbolā. Protams, kad veselības stāvoklis pasliktinājās, tad šī iespēja kļuva reālāka. Savu faktoru nospēlēja arī tas, ka sezona izvērtās ne īpaši veiksmīga. Galvenais treneris Uvis Helmanis atkāpās no amata un klubs vēlējās jaunu sākumu. Kluba vadība vēlējās pie komandas stūres redzēt cilvēku, kas upurēsies mērķa vārdā un strādās citā virzienā. Ar mazākām ambīcijām, bet ar mērķi – divu trīs gadu laikā sagatavot kādu labu Eiropas līmeņa basketbolistu.

Vai ir zināms, kas kļūs par taviem palīgiem?

Pagaidām konkrētības nav. Ir vairāki varianti. Esam tikai tikko sākuši strādāt. Šobrīd vispār aktīvs līgums ar klubu ir tikai Viktoram Iļinam un man kā trenerim. Plānojam iesaistīt sastāvā puišus no jauniešu izlasēm, tur ir pietiekoši labs materiāls, ar ko strādāt. Runājot par asistentu, nedēļas vai divu laikā varētu būt zināms, kas būs mans palīgs. Tāpat ir ar fiziskās sagatavotības treneri.

Vai šogad Valmieras pieteikumā varētu parādīties arī leģionāri?

Noteikti, ka viens leģionārs būs. Jo jaunajiem spēlētājiem vajadzīgs piemērs no kā mācīties, ar ko sevi salīdzināt. Tas būs kāds, kurš tikko absolvējis universitāti ASV. Visdrīzāk, gados jauns basketbolists, kas grib izsisties un vēlas sevi pierādīt.

Līguma finansiālie nosacījumi, saprotams, ka ir pieticīgāki nekā esot spēlētājam?

Protams. Man galvenais šajā projektā nav nauda, bet gan iespēja strādāt ar jaunajiem spēlētājiem, kas vēlāk varētu nest Latvijas vārdu un pierādīt sevi kā treneri. Klubs ir ar jaunu vizīju un vēlmi attīstīt vietējos spēlētājus, kas principā būtu jādara visiem Latvijas klubiem. Doma ir tāda, ka klubs bāzētos uz U-20, U-18 džekiem. Kā tas tika darīts “Skonto” laikos. Spēlējām jauni puiši, 20 gadu robežās, piesaistot divus labus leģionārus. Manuprāt, šāds koncepts ir optimāls, lai klubs varētu veiksmīgi attīstīt jaunos spēlētājus. Vienlaikus no tā arī rezultāts neciestu tik dramatiski.

Kādus mērķus izvirza Valmieras komanda nākamās sezonas kontekstā?

Mērķi izkristalizēsies sezonas laikā, jo jāskatās arī ko citas komandas darīs, kā komplektēsies. Skaidrības par nākošo sezonu nav daudzos LBL klubos. Mūsu galvenais uzdevums būs audzināt un iespēlēt jaunos spēlētājus un ar tādu mērķi arī sāksim sezonu. No sākuma jāredz, ko mēs vispār varam. Kad sezona jau ies savu gaitu, skatīsimies pēc iespējām un progresa, uz ko varam cerēt un kādi sportiskie mērķi būtu sasniedzami.

Valters savu profesionālo basketbolista karjeru uzsāka 17 gadu vecumā, kad divas sezonas pārstāvēja sava tēva Valda Valtera vadīto “Brocēni”/LMT. Pēc tam viņš ar nelieliem izbraukumiem (Turcija, Grieķija) četras sezonas pārstāvēja basketbola klubu Rīgas “Skonto”. Sākot no 2004.gada rudens, Valters vienpadsmit sezonas spēlēja ārzemēs, pārstāvot Vācijas, Itālijas, Krievijas, Spānijas un Turcijas klubus. Viņa karjeras labākais posms pavadīts Spānijā, kur saspēles vadītājs pārstāvēja ACB līgas klubus “Fuenlabrada”, Badalonas “Joventut” un Malagas “Unicaja”.

Valters spēlējis vairāku izcilu treneru vadībā. Kā piemērus var minēt Sito Alonso, Erginu Atamanu, Čusu Mateo un citus. Tagad viņš savas zināšanas centīsies nodot Valmieras komandas spēlētājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par