VEF galotnē piekāpjas Tenerifes basketbolistiem, turpinot zaudējumu sēriju ČL mačos

19/11/2019 20:51

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra sestajā mačā galotnē piekāpās apakšgrupas līderei un šī turnīra pirmajai uzvarētājai Tenerifes “Iberostar” no Spānijas.

“VEF Rīga” zaudēja “Iberostar” ar 64:68 (26:14, 14:18, 15:10, 9:26).

Aleksanders Madsens mājinieku rindās sakrāja “double-double” – 14 punktus un desmit atlēkušās bumbas, 12 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Lesteram Medfordam, 11 punkti – Kristapam Medisam, bet pa deviņiem punktiem guva Artūrs Kurucs un Havjērs Temss. Viesiem 15 punktus guva Gabriels Lungbergs, pa desmit punktiem Daniela Diesa, kuram arī deviņas bumbas zem groziem, un Deriona Atkinsa kontā.

Pirmo punktu ar precīzu soda metienu viesiem guva Laū Konatē, taču tā bija vienīgā reize līdz mača beigām, kad vadībā pabija viesi. Mediss ar trīspunktu gājienu un diviem trīspunktniekiem pirmajā ceturtdaļā pārsteidza viesus ar savu labāko spēli sezonā. Divi trīspunktnieki arī Temsam, pa vienam tālmetienam Madsenam un Robertam Freimanim, un rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas 26:14.

Nākamās 20 minūtes aizritēja ar mainīgām sekmēm, taču 27.minūtē pēc Madsena, kuram arī šodien izcila spēle, atskaitot pašas mača beigas, divpunktu metiena tika panākts lielākais pārsvars spēlē – 50:32.

Kritisks brīdis pienāca pēdējā ceturtdaļā, kad mājiniekiem neveicās ar metieniem un viesi pēc Diesa trīspunktnieka panāca vairs tikai 57:60. Madsens ar diviem “dankiem” pēc kārtas atjaunoja lielāku pārsvaru 64:57. Lungbergs ar triecienu grozā no augšas panāca vairs tikai viena punkta deficītu – 63:64, bet atbildes uzbrukumā Madsens pārāk augstu piespēlēja, izmetot bumbu autā. Lungbergs atbildēja ar precīzu trīspunktnieku sešas sekundes pirms mača beigām, un rīdzinieki piedzīvoja kārtējo zaudējumu, jo vēlreiz tieši tāpat bumbu šķērsām laukumam ārā no spēles izmeta Madsens.

“VEF Rīga” turnīru sāka ar uzvaru, bet nākamajās četrās spēlēs cietuši zaudējumus, pagājušajā trešdienā ar 55:76 piekāpjoties Bambergas “Brose” komandai. Turpretī “Iberostar” bija svinējusi uzvaras visās piecās spēlēs.

C apakšgrupā Tenerifes “Iberostar” tagad sešas uzvaras tikpat spēlēs, otrā ar četriem panākumiem piecos mačos ir Nimburkas ERA, pa trim uzvarām ir “Ņižņij Novgorod”, Peristeri “Winmasters” un Bambergas “Brose” komandām. Tālāk ar vienu uzvaru piecās spēlēs seko “Gaziantep” un sešos mačos – “VEF Rīga”, bet piecas neveiksmes piedzīvojusi Baras “Mornar” vienība.

Kanāriju salu komanda 2017.gadā kļuva par FIBA Čempionu līgas pirmās sezonas uzvarētāju, bet šogad ieguva sudrabu.

“VEF Rīga” Vecā kontinenta klubu turnīros iepriekšējo reizi piedalījās 2014./2015.gada sezonā, kad spēlēja ULEB Eirokausā, un šajā turnīrā debitē.

Čempionu līgas turnīrā tiek aizvadīta ceturtā sezona, un iepriekš no Latvijas šajās sacensībās piedalījusies tikai “Ventspils” vienība. Tikai pirmajā gadā ventspilnieki iekļuva izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nākamajās divās sezonās grupā ierindojoties attiecīgi piektajā un sestajā vietā un turpinot cīņu FIBA Eiropas kausā.

Šogad četrās grupās spēlēs pa astoņām komandām, no kurām četras labākās iekļūs nākamajā kārtā, bet katras grupas četrām pēdējām vienībām turnīrs būs beidzies.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.

“VEF Rīga” komandā startam FIBA Čempionu līgā pieteikti: Jānis Blūms, Artūrs Kurucs, Kristaps Mediss, Roberts Freimanis, Oskars Hlebovickis, Viktors Iļjins, Verners Kohs un Roberts Stumbris, kā arī amerikāņu basketbolists Lesters Medfords, soms Aleksanders Madsens un horvāts Kristijans Krajina. Uz pārbaudes laiku pievienojies 28 gadus vecais amerikāņu saspēles vadītājs Havjērs Temss.

Komandu vada galvenais treneris Jānis Gailītis, viņam asistē Jevgeņijs Kosuškins un Dāvis Čoders, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Oskars Ernšteins.