VEF izgāž pēdējo ceturtdaļu un zaudē “Brose” Čempionu līgas mačā

13/11/2019 20:52

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra piektajā spēlē mājās pret Vācijas klubu Bambergas “Brose” piedzīvoja zaudējumu, izšķirošo pārsvaru viesiem gūstot pēdējā ceturtdaļā.

“VEF Rīga” zaudēja Vācijas klubam ar 55:76 (7:14, 16:17, 16:15, 16:30).

Rezultatīvākais Rīgas kluba rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Lesters Medfords, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas. Neviens cits mājinieku komandā nesasniedza desmit punktu robežu. Pa deviņiem punktiem guva Artūrs Kurucs, Havjērs Temss un Kristijans Krajina, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas. Viesiem 23 punkti Trejam Maklīnam, kurš realizēja piecus no sešiem trīspunktu metieniem, no tiem – visus četrus pēdējā ceturtdaļā, kā arī visus četrus divpunktu raidījumus.

Pēc Medforda divpunktu raidījuma un Kuruca trīspunktnieka un divpunktu metiena mājinieki ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā ar 7:0, taču ceturtdaļā punktus gūt vairs nespēja, zaudējot to ar 7:14. Krajina pārtrauca “sausuma periodu” otrās ceturtdaļas 16.sekundē ar precīzu āķa metienu, un otrā ceturtdaļa noritēja līdzīgā cīņā. Tāpat pagāja arī trešais spēles nogrieznis. Ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Roberta Stumbra metiena rezultāts bija vairs tikai 43:46, taču atlikusī mača daļa piederēja viesiem.

Vēl šodien “Ņižņij Novgorod” ar 73:82 piekāpās Nimburkas ERA.

Pēc aizvadītām trim piektās kārtas spēlēm tikai uzvaras četros mačos C apakšgrupā ir Tenerifes “Iberostar” komandai, četri panākumi piecās spēlēs ir Nimburkas ERA, pa trim panākumiem – “Ņižņij Novgorod” un Peristeri “Winmasters”. Divi panākumi ir Bambergas “Brose” kontā, pa uzvarai četros mačos guvuši “Gaziantep” un piecos – “VEF Rīga” basketbolisti, bet pieci zaudējumi ir Baras “Mornar” klubam.

Vēl vienā mačā trešdien Rolanda Freimaņa pārstāvēta Vloclavekas “Anwil” B grupas mačā savā laukumā ar 80:71 (28:17, 16:17, 17:21, 19:16) uzvarēja Antverpenes “Telenet Giants”.

Freimanis 25 minūtēs un 59 sekundēs guva desmit punktus, realizējot visus piecus divpunktu metienus, bet garām raidot visus trīs tālmetienus.

Vēl viņa kontā piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, četras personiskās piezīmes, pa kļūdai un bloķētam meienam, kā arī efektivitātes koeficients 13.

Trīs spēlētāji mājiniekiem guva pa 17 punktiem, bet viesiem nelīdzēja pat fantastisks “double-double” Deiva Dadzinska kontā – 21 punkts un 22 zem groziem izcīnītas bumbas, kā arī piecas rezultatīvas piespēles un efektivitātes koeficients 41.

Rīdzinieki turnīru sāka ar negaidītu uzvaru 80:74 pār Melnkalnes klubu Baras “Mornar”, otrajā mačā ar 83:91 piekāpās Grieķijas vienībai Peristeri “Winmasters”, trešajā spēlē ar 72:91 zaudēja Nimburkas klubam ERA no Čehijas, bet ceturtajā duelī ar 81:85 atzina turku vienības “Gaziantep” pārākumu. Tikmēr vācieši vispirms zaudēja ERA un “Ņižņij Novgorod” komandā, bet pēc tam uzveica “Gaziantep” un “Bar” vienības.

Bambergas komanda ir deviņkārtēja Vācijas čempione, līdz šim pēdējo titulu izcīnot 2017.gadā. “Brose” astoņas sezonas spēlēja arī Eirolīgā, bet kopš pērnā gada ir FIBA Čempionu līgas dalībniece.

Trīs Vācijas čempiontitulus Bambergas klubam palīdzēja izcīnīt Jānis Strēlnieks. Savulaik komandu pārstāvēja arī Uvis Helmanis, bet pērn sezonas ievadā to vadīja Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Iepriekšējā sezonā Bambergas klubs Vācijas meistarsacīkstēs regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu un “play-off” apstājās pirmajā kārtā, bet FIBA Čempionu līgā finālčetrinieka turnīrā cieta divus zaudējumus un palika ceturtajā vietā.

Šo sezonu “Brose” iesākusi ar sešām uzvarām septiņās spēlēs, kas Vācijas bundeslīgā dod otro vietu. Tikmēr “VEF Rīga” ar septiņiem panākumiem septiņās cīņās ir otrā Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā.

“VEF Rīga” Vecā kontinenta klubu turnīros iepriekšējo reizi piedalījās 2014./2015.gada sezonā, kad spēlēja ULEB Eirokausā, un šajā turnīrā debitē.

Čempionu līgas turnīrā tiek aizvadīta ceturtā sezona, un iepriekš no Latvijas šajās sacensībās piedalījusies tikai “Ventspils” vienība. Tikai pirmajā gadā ventspilnieki iekļuva izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nākamajās divās sezonās grupā ierindojoties attiecīgi piektajā un sestajā vietā un turpinot cīņu FIBA Eiropas kausā.

Šogad četrās grupās spēlēs pa astoņām komandām, no kurām četras labākās iekļūs nākamajā kārtā, bet katras grupas četrām pēdējām vienībām turnīrs būs beidzies.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.

“VEF Rīga” komandā startam FIBA Čempionu līgā pieteikti: Jānis Blūms, Artūrs Kurucs, Kristaps Mediss, Roberts Freimanis, Oskars Hlebovickis, Viktors Iļjins, Verners Kohs un Roberts Stumbris, kā arī amerikāņu basketbolists Lesters Medfords, soms Aleksanders Madsens un horvāts Kristijans Krajina. Uz pārbaudes laiku pievienojies 28 gadus vecais amerikāņu saspēles vadītājs Havjērs Temss.

Komandu vada galvenais treneris Jānis Gailītis, viņam asistē Jevgeņijs Kosuškins un Dāvis Čoders, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Oskars Ernšteins.