“VEF Rīga” 10. reizi iekļūst LBL finālā

24/04/2019 21:23

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas trešajā spēlē “VEF Rīga” trešo reizi pārspēja BK “Ogre” komandu (90:85), sērijā līdz trīs uzvarām triumfējot ar 3:0.

Tādējādi “VEF Rīga” Latvijas čempionāta finālā spēlēs desmito sezonu pēc kārtas.

Iepriekšējās divās spēlēs rīdzinieki uzvarēja ļoti pārliecinoši – pirmajā spēlē ar 110:71, bet otrajā ar 104:77.

Spēles sākumā “Ogre” aktīvi un mērķtiecīgi meklēja ceļus tuvāk rīdzinieku grozam un uzbrukuma akcentu maiņa attaisnojās. Ar divpunktu metieniem (“VEF Rīga” 20/44, “Ogrei” 21/39) un sodiem (8/10 – 16/22) viesis savāca vairāk punktu. Toties mājinieki atkal produktīvāk uzbruka no tālienes (14/33 – 9/22), turklāt uzvarēja cīņā pie groziem (45-31).

Tikai uz īsu brīdi pēdējā ceturtdaļā “VEF Rīga” pārsvars pārsniedza 10 punktus (81:69 – 34. minūtē). “Ogre” nepadevās un 20 sekundes pirms spēles beigām intriga bija dzīva (88:85). Tomēr pēdējo punktu pielika Verners Kohs – 90:88

Uzvarētājiem Glens Kouzijs guva 16 punktus, Verners Kohs 15, Džabrils Durems 14 (6 piespēles), Artis Ate 12.

“Ogrei” Rihards Zēbergs guva 21 punktu, Kristaps Dārgais 16, Jānis Pozņaks 15, Edgars Lasenbergs 14.

Otrajā pusfināla sērijā BK “Ventpils” ir vadībā ar 2:0 pret BK “Jūrmala”/”Betsafe”. Trešais mačs, kurš var būt arī pēdējais, norisināsies jau ceturtdien plkst. 19:00.