“VEF Rīga” FIBA ČL mačā viesosies pie Šteinberga un Manrezas kluba

11/10/2022 09:05

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” šodien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrajā mačā viesosies pie latvieša Mārča Šteinberga pārstāvētās Spānijas komandas Manrezas “Baxi”. F apakšgrupas mačs sāksies plkst.22 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot kanālam “TV3 Sport”.

Pusstundu pirms tam sāksies otrā grupas spēle, kurā Limožas CSP mājās cīnīsies ar Lisabonas “Sporting”. Pagājušajā nedēļā “VEF Rīga” mājās ar 76:89 zaudēja Lisabonas basketbolistiem, bet Manrezas vienība izbraukumā ar 76:73 guva virsroku pār Limožas komandu. Spānijas meistarsacīkstēs “Baxi” uzvarējusi vienā no trīs spēlēm. 21 gadu vecais spēka uzbrucējs Šteinbergs, sākot savu otro sezonu šajā klubā, izpelnījies stabilu vietu rotācijā un šajos mačos vidēji 17 minūtēs guvis 8,3 punktus un izcīnījis 3,0 atlēkušās bumbas.

Pretinieku komandā spēlē arī amerikāņu centra spēlētājs Džastins Hamiltons, kurš 2013.gadā pusi no sezonas pavadīja “VEF Rīga” rindās. “VEF Rīga” vietējā čempionātā aizvadījusi divus mačus pret Kurzemes komandām. Vispirms tika piedzīvots negaidīts zaudējums 93:98 “Liepājai”, bet pēc tam izcīnīta uzvara 100:81 pār “Ventspili”. 1998.gada Spānijas čempione Manrezas komanda iepriekšējā sezonā ACB regulārajā čempionātā ieņēma septīto vietu, bet izslēgšanas turnīra apstājās pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā. Čempionu līgā Šteinberga pārstāvētā vienība aizcīnījās līdz finālam, kurā atzina Tenerifes basketbolistu pārākumu.

Sacensību formāts paliek nemainīgs – 32 komandas sacenšas astoņās grupās pa četrām vienībām. Grupu uzvarētājas uzreiz iekļūst astotdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas 2023.gada janvārī cīnīsies “play-In” sērijā. Ceturtdaļfinālā komandas aprīlī aizvadīs dueļus līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā. Šosezon Jāņa Gailīša vadītās komandas pieteikumā FIBA Čempionu līgai ir Džamārs Eibramss, Artis Ate, Rihards Berkolds, Roberts Bērziņš, Nasirs Brukss, Raivo Butirins, Iļja Gromovs, Māris Gulbis, Deniels Hemiltons, Emīls Krūmiņš, Anrijs Miška, Pēteris Pinnis, Kristers Zoriks, Alberts Putāns un Vitālijs Zotovs.

“VEF Rīga” komanda šajās sacensībā piedalās ceturto sezonu, 2020./2021.gada sezonā sasniedzot FIBA Čempionu līgas pamatturnīra otro posmu, bet pērnajā sezonā – turnīra “play-in” stadiju. Maijā Spānijas pilsētā Bilbao notikušajā finālčetrinieka turnīrā triumfēja Spānijas klubs Tenerifes “Lenovo”. 2021./2022.gadā tika izspēlēta turnīra sestā sezona. Par čempioniem pirmajos gados tika kronēti Tenerifes “Lenovo”, Atēnu AEK, Boloņas “Segafredo Virtus” un divreiz pēc kārtas – Burgosas “San Pablo” basketbolisti.