“VEF Rīga” un “Ogre” izspēlēs ceļazīmi uz Latvijas-Igaunijas līgas finālu

09/04/2022 08:52
VEF Rīga

Šodien Rīgā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) finālčetrinieka turnīra pusfinālā tiekas “VEF Rīga” un “Ogre”. Pirmā pusfināla spēle, kurā sacentīsies “VEF Rīga” un “Ogre”, “Arēnā Rīga” paredzēta plkst.16., tiešraidē maču translējot Latvijas Televīzijas septītajā kanālā (LTV7).

Rīgas komanda regulāro čempionātu noslēdza pirmajā vietā, piedzīvojot tikai trīs zaudējumus. Sezonas ievadā “vefieši” piekāpās “Parnu Sadam” ar 92:95, bet, tuvojoties sezonas noslēgumam, izbraukumā zaudēja “Ventspilij” ar 81:87. Pēdējā regulārā čempionāta mačā rīdzinieki vēl cieta neveiksmi pret Nikolaja Mazura vadīto “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” ar rezultātu 86:93. Ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām rīdzinieki spēkojās ar “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, gūstot panākumus divās spēlēs. Pirmajā spēlē “VEF Rīga” savā laukumā tika pie pārliecinoša panākuma (95:74), taču izbraukumā uzvaru ar rezultātu 88:85 izdevās izcīnīt tikai pagarinājumā.

Tikmēr ogrēnieši pamatturnīra beigās pakāpās uz piekto vietu, pēdējās 11 spēlēs piedzīvojot vien divus zaudējumus. Pēdējās trīs spēlēs savā laukumā tika svinēti panākumi pār Tallinas “Kalev”/”Cramo” (76:64), “Liepāju” (90:76) un Rakveres “Tarvas” (95:75). “Ogre” ceturtdaļfinālā stājās pretī Tallinas “TalTech”, kuru uzveica divās spēlēs pēc kārtas un iekļuva pusfinālā. Pirmajā spēlē “Ogres” basketbolisti uzvarēja izbraukumā ar 89:77, bet savā laukumā bija pārāki ar 85:69.

“VEF Rīga” un “Ogre” regulārajā sezonā tikās divas reizes, abās pie panākumiem tiekot Rīgas komandai. Abas komandas spēkojās arī pusfinālā pagājušajā sezonā, toreiz uzvaru ar 90:85 izcīnot “vefiešiem”.

Savukārt otrā pusfināla mačā, kas sāksies plkst.19. sacentīsies Ronalda Zaķa Hābnēmes “Viimsi” un Andra Mistera “Parnu Sadam”. Arī šo spēli tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijas septītajā kanālā (LTV7). “Viimsi” regulāro sezonu noslēdza ar bilanci 16-10 un ierindojās sestajā vietā, bet Pērnavas vienība, sezonas izskaņā izcīnot piecas uzvaras pēc kārtas, ar 15 uzvarām un 11 zaudējumiem ieņēma septīto vietu. Hābnēmes komandai ceturtdaļfinālā vajadzēja tikai divas spēles, lai sērijā līdz diviem panākumiem uzvarētu “Ventspili”, kas regulāro čempionātu noslēdza trešajā vietā.

Tikpat veiksmīga ceturtdaļfināla sērija izvērtās arī pērnaviešiem, kuri divās spēlēs pārspēja Ojāra Siliņa Un Mārča Vītola pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kuru vada Roberts Štelmahers un Akselis Vairogs. “Viimsi” un “Parnu Sadam” šosezon savstarpējos mačos ir tikušas katra pie vienas uzvaras. Sezonas ievadā pārāka ar 82:74 bija Hābnēmes komanda, bet martā pie panākuma ar 83:82 tika Pērnavas vienība.

Svētdien pusfināla zaudētāji plkst.14 cīnīsies par bronzas godalgām, bet uzvarētāji plkst.17 spēkosies par čempiontitulu. LIBL pamatturnīrā komandas aizvadīja divu apļu turnīru. Astoņas labākās iekļuva ceturtdaļfinālā. LIBL čempioni tiks noskaidroti finālčetrinieka turnīrā. Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles. Latvijas meistarsacīkstēs “VEF Rīga” un “Ventspils” garantējušas vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs “Ogre” pret “Liepāju” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” pret “Latvijas Universitāti”.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.