Velsas regbisti uzvar prestižajā Sešu nāciju čempionātā

27/03/2021 14:21
Velsas regbija izlase

Velsa piektdien svinēja uzvaru Sešu nāciju turnīrā pēc Skotijas panākuma viesos pār Franciju ar 27:23. Skoti Parīzē uzvarēja ar 27:23 (10:13), svinot pirmo uzvaru Parīzē kopš 1999.gada.

Divus piezemējumus uzvarētāju labā šajā trešās kārtas pārceltajā spēlē guva Duhans van der Mervī, vienu – Deivids Čerijs, bet Fins Rasels realizēja pa diviem soda un realizācijas sitieniem. Vēl divi punkti Edama Hastingsa kontā. Mājiniekiem trīs spēlētāji guva pa vienam piezemējumam, bet Romēns Ntamaks sakrāja astoņus punktus, no kuriem sešus – ar soda sitieniem.

Mājinieki sāka apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 3:0 pēc Ntamaka soda sitiena, bet viesi četru minūšu laikā atbildēja ar desmit punktu izrāvienu – 10:3. Pārtraukumā mājinieki, kuriem šajā mačā bija nepieciešama uzvara ar 21 punktu un bonusa punkts par izdarīto piezemējumu skaitu, devās vadībā ar 13:10. Pēc Demiena Peno piezemējuma 45.minūtē mājinieki panāca 18:10 pārsvaru, taču viesi atbildēja ar desmit gūtiem punktiem – 20:18.

Svans Rebadēžs 65.minūtē ar piezemējumu vēlreiz izvirzīja vadībā francūžus, bet atlikušajā laikā punktus gūt vairs neizdevās, pat ņemot vērā Rasela noraidījumu no laukuma piecas minūtes vēlāk. Gluži otrādi – 80.minūtē van der Mervī otro reizi šajā spēlē piezemēja bumbu mājinieku ieskaites laukumā, bet Rasela aizstājējs Hastingss iesita realizāciju.

Velsa uzvarēja ar 20 punktiem piecās spēlēs, aiz sevis atstājot Franciju ar 16 un Īriju ar 15 punktiem. Ar tikpat punktiem, bet par vienu punktu sliktāku nekā īriem gūto un zaudēto punktu bilanci visās spēlēs ceturtie palika skoti. Anglija ar desmit punktiem ieņēma piekto vietu, bet Itālija palika bez punktiem un finišēja pēdējā.

Sacensībās, kuru sākums meklējams 1883.gadā, 2020.gada sacensībās uzvarēja Anglija. Velsai tā bija 40.uzvara turnīrā, kas ir labākais sasniegums.