“Ventspils” 11 minūšu laikā atspēlē trīs vārtu deficītu un izrauj neizšķirtu rezultatīvā Kurzemes derbijā

04/07/2015 21:04

Rīga, 4.jūl., LETA. Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta 13.kārtas mačā “Ventspils” sestdien 11 minūšu laikā atspēlēja trīs vārtu deficītu un izrāva neizšķirtu rezultatīvā Kurzemes derbijā.

Virslīgas mačā “Venstpils” un “Liepāja” cīnījās neizšķirti 3:3 (1:0).

Mača rezultātu astotajā minūtē pēc argentīniešu pussarga Kristiana Torresa veiksmīgi izpildītas standartsituācijas vārtus guva Pāvels Mihadjuks. Arī otrajā puslaikā liepājnieki guva ātrus vārtus. 46.minūtē precīzu sitienu izdarīja uzbrucējs Vladimirs Kamešs. 63.minūtē 3:0 “Liepājas” labā panāca Kristaps Grebis.

Lai arī liepājnieki bija pārliecinošā vadībā, mājinieki nepadevās un turpinājumā 11 minūšu laikā guva trīs vārtus un panāca neizšķirtu. Vispirms divas reizes – 72.minūtē un 79.minūtē – precīzs bija albānis Nduje Mujeci, pie tam otrie vārti gūti, realizējot 11 metru soda sitienu. Neizšķirtu ventspilniekiem 83.minūtē panāca Ritus Krjauklis.

Šis ir jau otrais neizšķirts pēc kārtas šo abu komandu starpā, bet “Ventspilij” šis ir jau sestais neizšķirts šosezon. Savukārt “Liepāja” pārtrauca savu trīs uzvaru sēriju.

Kopumā šis mačs bija jau 82.Kurzemes derbijs, bet virslīgas ietvaros – 71., kopš Latvijas spēcīgākajā līgā ir pārstāvētas gan Liepājas, gan Ventspils komandas. Līdz šim 29 uzvaras virslīgas mačos izcīnījusi “Liepāja”, bet 21 reizi panākumus guvusi “Ventspils”.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 22 punktiem 11 spēlēs atrodas “Liepāja”, kurai punktu zaudē 11 mačus aizvadījusī “Ventspils”, bet 18 punkti ir “Skonto”, kas nospēlējusi desmit cīņas.

Līderu trijniekam ar attiecīgi 14 un 13 punktiem seko “Jelgava” un “Spartaks”. Vēl “Daugavpils” ar sešiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar četriem punktiem noslēdz “Metta”/LU.

Kā ziņots, ceturtdien trīs Latvijas klubi aizvadīja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas pirmos mačus. “Skonto” savā laukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja īru vienību Dublinas “St Patrick’s Athletic”, kamēr Eirokausu debitante “Spartaks” izbraukumā ar 3:1 (2:1) pamanījās pieveikt Melnkalnes vienību Podgoricas “Budučnost”. Savukārt “Jelgava” savu skatītāju priekšā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Bulgārijas vienību Lovečas “Litex”.

Pēc divām aizdomīgām spēlēm šī mēneša sākumā no virslīgas tika izslēgta “Gulbenes” komanda, līdz ar to virslīgas sezona turpinās vien ar septiņu vienību līdzdalību. Tā kā vienība šosezon vēl nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar “Gulbenes” piedalīšanos anulēti. Tomēr gulbenieši šo sezonu bija sākusi neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumu un ieņemot pēdējo – astoto – vietu turnīra tabulā.

Pēc “Gulbenes” izslēgšanas no virslīgas čempionāta organizācijas komiteja noteikusi, ka komanda, kas 2015.gada turnīrā ieņems septīto vietu, nezaudēs tiesības piedalīties 2016.gada virslīgas čempionātā. Septīto vietu ieguvusī vienība piedalīsies pārspēlēs ar komandu, kas 2015.gada “komanda.lv” Latvijas pirmās līgas čempionātā ieņems otro vietu.

Kā zināms, tāpat par piedalīšanos spēļu rezultātu sarunāšanā no Latvijas futbola izmesti četri spēlētāji – Dmitrijam Šiļukam, kurš pagājušajā sezonā spēlēja skandalozajā “Jūrmalā”, un Sergejam Mišinam (“Gulbene”) piemērota diskvalifikācija uz pagaidām nenoteiktu laiku, kamēr 12 mēnešu diskvalifikāciju saņēmuši Deniss Tarasovs un Artjoms Loginovs (abi iepriekš – “Metta”/”Latvijas Universitāte”).

Šī sezona Latvijas virslīgā bija nodēvēta par “tīras spēles” sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

Iepriekšējo reizi kāds klubs no virslīgas tika izslēgts 2009.gadā, kad par spēļu sarunāšanu diskvalificēta tika Daugavpils “Dinaburg” komanda.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī Daugavpils “Daugava” komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas. Ilgu laiku nekas nebija zināms par Daugavpils “Daugavu”, taču komanda šobrīd startē otrās līgas turnīrā. Latvijas augstākās līgas dalībnieku vidū vairs nav arī Rīgas “Daugavas”, kas pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai turnīrā, turklāt pagājušajā sezonā šis klubs arī bija saistīts ar spēļu sarunāšanu.

Virslīgas apritē vairs nav arī skandalozās “Jūrmalas”, kas pērn palika pēdējā vietā, taču tika apsūdzēta spēļu sarunāšanā, bet pazīmes rāda, ka komanda ir beigusi pastāvēt.