“Ventspils” iztur pretinieku atspēlēšanos un uzvar spēcīgo “Banvit”

23/10/2018 21:00

FIBA Čempionu līgas pamatturnīra trešajā spēļu kārtā Latvijas čempione “Ventspils” ar rezultātu 86:80 mājas spēlē pieveica turku Bandirmas “Banvit”, izcīnot pirmo uzvaru šajā turnīrā šosezon.

Mājinieki pirmajās divās Čempionu līgas spēlēs bija piedzīvojuši divas neveiksmes – mājās nācās atzīt poļu Vloclavekas “Anwil” pārākumu, kā arī izbraukumā kapitulēt spāņu Mursijas “UCAM”.

Šovakar ventspilnieki laukumā rādīja krietni saturīgāku sniegumu, pirmajās trijās ceturtdaļās parādot sekmīgu spēli uzbrukumā, kas ļāva stabili un pacietīgi audzēt savu pārsvaru.

Pirmajā ceturksnī “Ventspils” rēķinā vienubrīd bija pat septiņu punktu pārsvars (21:14), kas gan teju tika izsēts līdz desmitminūtes beigām, ventspilniekiem pārtraukumā dodoties pie +3 (23:20).

Pēc pārtraukuma “Ventspils” kādā no spēles nogriežņiem veica 11 bezatbildes punktu izrāvienu, no 26:25 panākot 37:25 savā labā. Līdz puslaika noslēgumam gan Turcijas klubs atkal spēja pietuvoties, lielajā pārtraukumā ventspilniekiem dodoties ar septiņu punktu pārsvaru kabatā.

Arī otrā puslaika ievadā “Ventspilij” piederēja respektabls pārsvars, problēmām sākoties noslēdzošajā ceturtdaļā, kuras sākumā “Banvit” veica četru punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz 62:67. Tomēr ilgu laiku “Banvit” neizdevās pietuvoties tuvāk par četru punktu deficītu. Līdz pat laikam, kad bija atlikušas vien 1:13 minūtes, turku klubam veicot 2+1 gājienu (77:80).

Par laimi Latvijas čempionei “Banvit” izšķirošajos brīžos nekas vairāk neizdevās, kas ļāva “Ventspilij” noturēt uzvaru ar 86:80.

Paretinātajā ventspilnieku sastāvā ar 16 punktiem izcēlās gan Džonatans Ārlidžs, gan Rihards Lomažs, kamēr 14 punktus guva Māris Gulbis. Viesiem tikmēr 18 punktus guva Markuss Torntons. Ar 16 punktiem izcēlās bijušais Rīgas VEF spēlētājs Alekss Peress.