“Ventspils” panāk neizšķirtu LBL pusfināla sērijā

29/04/2021 21:07
BK Ventspils

“Ventspils” basketbolisti ceturtdien spēja atgūties pēc neveiksmīgas otrās ceturtdaļas un izcīnīja uzvaru otrajā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla spēlē. “Ventspils” viesos ar 84:79 (23:18, 13:30, 28:15, 20:16) uzvarēja “Ogri” un sērijā līdz trim uzvarām panāca neizšķirtu 1-1.

Kurzemes klubā 29 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Kristoferam Kofijam, 21 punktu iemeta Artūrs Ausējs, bet vēl 13 punkti kapteinim Mārim Gulbim. “Ogres” rindās 22 punkti un sešas bumbas zem groziem Rihardam Kuksikam, 18 punkti Uģim Pinetem un 13 punkti, kā arī sešas atlēkušās bumbas Andrē Volkeram.

Mājinieki otro ceturtdaļu iesāka ar piecu punktu deficītu, ko pilnībā dzēst izdevās Pinetem, kurš pēc nepilnām piecām spēlētām minūtēm ar tālmetienu panāca 30:28. Dažas sekundes vēlāk Kuksiks ar “trejaci” “Ogres” pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem. Kuksikam paša spēkiem drīz vien izdevās panākt arī +8 (38:30), bet ceturtdaļas izskaņā viņa precīzais divpunktu metiens nokārtoja 14 punktu pārsvaru (48:34). Ventspilnieki par salīdzinoši neveiksmīgo pirmo puslaiku reabilitējās trešajā ceturtdaļā. Kofija seši gūtie punkti ceturtdaļas sākumā palīdzēja “Ventspilij” ātri samazināt “Ogres” pārsvaru – 44:48. Tikmēr Kristaps Mediss ar tālmetienu deficītu samazināja līdz minimumam. Aptuveni četras minūtes līdz ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts 55:55, bet pēc 30 spēlētām minūtēm vadībā ar 64:63 bija “Ventspils”.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā ventspilnieki jau bija iekrājuši sešu punktu pārsvaru, taču Rodrigo Būmeistaram piektās minūtes ievadā starpību izdevās sadeldēt līdz -3 (70:73). Mača pēdējās piecas minūtes bija notikumiem bagātas. Ventspilnieki vēlreiz bija atrāvušies (77:70), bet “Ogre” divas minūtes līdz mača beigām bija iedzinējos -3 (76:79). 56 sekundes līdz mača beigām Kuksika tālmetiens (79:81) saglabāja intrigu. Basketbolists pusminūti vēlāk pārtvēra bumbu, bet Volkers nerealizēja divpunktu metienu, “Ogrei” īsi pēc tam uzbrukumā nopelnot piezīmi. “Ogre” par šo lēmumu bija neapmierināta, par ko saņēma arī tehnisko piezīmi, kas arī dzēsa cerības par uzvaru otrajā pusfināla duelī.

Pusfināla pirmā spēle starp abām komandām notika pirms trim dienām. Ventspilnieki aizvadīja pagalam neveiksmīgu pirmo ceturtdaļu, kurā gūti vien 11 punkti, un ar rezultātu 83:93 cieta zaudējumu. “Ogres” panākuma atslēga pirmajā spēlē bija tālmetieni (16 no 25), kas izpildīti ar 64% precizitāti. Pretinieki grozā raidīja septiņus no 26 trīs punktu metieniem (26%). Rezultatīvākais “Ventspils” rindās pirmajā spēlē ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem bija Kristofers Kofijs, bet vēl 14 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Andrejs Šeļakovs. Viesu klubā Rinaldam Sirsniņam 19 punkti, taču Rihards Kuksiks izcēlās ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

Latvijas-Igaunijas čempionātā (LIBL) komandas savā starpā tikās piecreiz, trijās no tām uzvaru svinot “Ventspilij”. Kurzemnieki uzvarēja ar 83:76, 82:81 un 88:82, bet piekāpās ar 65:93 un 82:100. Ventspilnieki pirms LBL izslēgšanas turnīra pēdējo spēli aizvadīja LIBL ceturtdaļfinālā 8.aprīlī, kad ar 69:79 piekāpās Igaunijas komandai Raplas “Avis Utilitas”, noliekot čempionu pilnvaras. Pēc lieliska sezonas sākuma ventspilnieki piebremzēja tās beigās, pēdējās 13 cīņās piedzīvodami astoņus zaudējumus. Pamatturnīru gan izdevās beigt ar 96:66 uzvaru Valmierā. Tikmēr “Ogre” ceļā uz LBL pusfinālu sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja “Latvijas Universitāti”, kas otrajā duelī ogrēniešus uzvarēja ar 82:70.

LIBL bronzas medaļu ieguvējai “Ogres” vienībai līderi ar vidēji mačā gūtiem 15,7 un 13,9 punktiem bija attiecīgi Andrē Volkers un Rihards Kuksiks. Volkers LBL izslēgšanas turnīrā piecās spēlēs vidēji guvis 13,20 punktus, kamēr Kuksiks izcēlies ar 9,8 punktiem. “Ventspils” komandā LIBL ar vidēji mačā gūtiem 16,6 punktiem rezultatīvākais šosezon bija Māris Gulbis, kurš 2019.gada pavasarī jau cēla virs galvas uzvarētāja kausu. Viņam tuvākie asistenti bija Artūrs Ausējs ar 15,2, Kristofers Kofijs ar 12 punktiem un 8,5 atlēkušajām bumbām un Kristaps Mediss ar 10,7 punktiem. Īsi pirms LIBL pamatturnīra beigām līgums tika lauzts ar vēl vienu no rezultatīvākajiem spēlētājiem Kemeronu Randlsu (14,6 punkti).

Zīmīgi, ka pirms gada Covid-19 pandēmijas dēļ pusfinālā abi klubi nevarēja tikties, bet vēlāk LBS vadība lēma sudrabu piešķirt “Ogrei”, kas turnīra pārtraukšanas brīdī tabulā ieņēma augstāku vietu.

Jau ziņots, ka “VEF Rīga” trešdien otrajā pusfināla spēlē ar 100:81 vēlreiz sagrāva “Liepāju”, kas sērijā līdz trim uzvarām ir iedzinējos ar 0-2.

Valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ spēles noris bez skatītāju klātbūtnes.

Ceturtdaļfināla, pusfināla un mačā par trešo vietu spēles notiek līdz vienas komandas trim uzvarām, bet finālā – līdz četriem panākumiem.