“Ventspils” pārliecinoši uzvar jūrmalniekus un pietuvojas LBL finālam

23/04/2019 21:07

“Ventspils” komanda otrdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla.

“Ventspils” pusfināla otrajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 91:63 (22:19, 27:18, 18:12, 24:14) pieveica “Jūrmala”/”Betsafe” komandu, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Ventspilnieku rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Ingus Jakovičs, kamēr 17 punktus pievienoja Māris Gulbis. Savukārt “Jūrmala”/”Betsafe” sastāvā 13 punkti Uģim Pinetem.

Jūrmalas komanda gan šo maču uzsāka apņēmīgi, realizējot vairākus uzbrukumus un iegūstot dažu punktu pārsvaru, tomēr “Ventspils” pakāpeniski uzņēma apgriezienus. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Latvijas čempioni pārņēma vadību un pēc Māra Gulbja divpunktu metiena noslēdza šo nogriezni ar trīs punktu vadību – 22:19. Savukārt otrā ceturkšņa ievadā ventspilnieki veica 7:0 izrāvienu, kas ļāva iegūt solīdāku pārsvaru, tam puslaika beigās sasniedzot jau 15 punktus.

Otrajā puslaikā “Ventspils” neļāva mājiniekiem mainīt cīņas ritējumu, turklāt Latvijas čempionu vadība pārsniedza arī 20 punktus. Noslēgumā kurzemnieki guva drošu uzvaru sērijas otrajā mačā.

Pēc divām dienām komandas atgriezīsies Ventspilī, kur aizvadīs sērijas trešo spēli.

Jau ziņots, ka pusfināla pirmajā spēlē ventspilnieki savā laukumā uzvarēja ar 86:78.

“OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārajā čempionātā abās komandu savstarpējās spēlēs uzvarēja “Ventspils” (72:62 un 72:58).

“Ventspils” vietējā čempionāta pusfinālā spēlē 24.sezonu pēc kārtas. Līdz šim sērijās izcīnītas 18 uzvaras, turklāt 14 gadījumos pretinieki nav uzvarējuši nevienā spēlē. Tikmēr jūrmalnieki LBL pusfinālā iekļuvuši trešo reizi – 2014. un 2018.gadā pret “VEF Rīga” nav izdevies izcīnīt nevienu uzvaru (divreiz pa 0-3).

Ventspilniekiem vietējā frontē šī bijusi viena no veiksmīgākajām sezonām – 30 uzvaras pēc kārtas, tai skaitā triumfs vēsturē pirmā apvienotā čempionāta finālčetrinieka turnīrā, izšķirošajā mačā pieveicot principiālos pretiniekus “VEF Rīga”. Pēc šī turnīru Latvijas čempioniem bija divu nedēļu pauze.

Tiesa, tuvākajā laikā “Ventspils” komandai nevarēs palīdzēt saspēles vadītājs Ārons Džonsons, kurš guvis kājas savainojumu.

Otrā LBL pusfinālā “VEF Rīga” ir vadībā ar 2-0 pret “Ogri”.

Kā divas labākās pašmāju vienības Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārajā čempionātā “Ventspils” un “VEF Rīga” ieguva automātiskas ceļazīmes uz LBL pusfinālu.

Savukārt “Ogre” savā ceturtdaļfinālā ar 3-0 apspēlēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA), kamēr “Jūrmala”/”Betsafe” ar tādu pašu rezultātu pieveica “Latvijas Universitāti”.

“Ventspils”, “VEF Rīga” un “Ogre” startēja apvienotā čempionāta finālčetrinieka sacensībās, tām ieņemot attiecīgi pirmo, otro un ceturto vietu. Tikmēr jūrmalnieki palika ārpus izslēgšanas turnīra.

Pērn par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-2 pieveica “VEF Rīga” komandu.