“Ventspils” savā laukumā lūkos dubultot pārsvaru LBL finālā

07/05/2023 10:31
BK Ventspils

Šodien “Ventspils” “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla sērijas otrajā mačā savā laukumā uzņems pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”, kā arī notiks sērijas otrā spēle cīņā par bronzu. Spēle Ventspils olimpiskajā centrā sāksies plkst.17, tiešraidē to pārraidot televīzijas kanālam LTV7.

Pirmajā finālsērijas mačā ar 83:80 uzvarēja ventspilnieki un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0. Abas komandas bija atbrīvotas no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas, bet pusfinālā “Ventspils” sērijā uzvarēja “Ogri” ar 3-1, kamēr “VEF Rīga” pat nokļuva zaudētājos sērijā ar “Liepāju” un uzvarēja vien piecos mačos.

Rīgas vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza trešajā vietā, bet finālā piekāpās Ukrainas komandai Slobožanskas “Prometey”. “Ventspils” bija otra labākā pašmāju komanda LIBL, izslēgšanas cīņās, ieņemot piekto vietu un ceturtdaļfinālā ar 1-2 piekāpjoties Nikolaja Mazura vadītajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” komandai.

Abas vienības šosezon LIBL bija tikušās divas reizes. Pirmajā duelī ar 100:81 uzvaru savā laukumā svinēja “VEF Rīga”, bet Ventspilī pie panākuma ar 99:92 tika “Ventspils”.

Savukārt plkst.17 tiks aizvadīta otrā spēle cīņā par bronzas godalgām, kurā “Liepāja” savā laukumā uzņems “Ogri”. Šo maču tiešraidē pārraidīs platforma “Sportacentrs.com” un televīzijas kanāls TV4. Sērijā līdz trīs uzvarām ar 1-0 vadībā ir liepājnieki, kuri pirmajā mačā svinēja panākumu ar 78:66.

Ogrēnieši ceturtdaļfinālā ar 3-0 apspēlēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, bet “Liepāja” pārspēja “Latvijas Universitāti” ar 3-1. Pusfinālā “Ogre” ar 1-3 piekāpās “Ventspilij”, bet “Liepāja” sērijā ar “VEF Rīga” bija vadībā ar 2-1 un atzina pretinieku pārākumu vien piecos mačos.

Ogres vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza septītajā vietā un ceturtdaļfinālā ar 0-2 piekāpās Tallinas “Kalev”/”Cramo”. “Liepāja” ieņēma 11.vietu un ceturtdaļfinālam nekvalificējās. Abas vienības šosezon LIBL tikušās divreiz, abās spēlēs uzvarot “Ogrei” (81:68 un 99:68).

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.