“Ventspils” turpina fantastisko sēriju apvienotajā līgā – jau 21 uzvara pēc kārtas

10/02/2019 19:05

Valsts čempione “Ventspils” svētdien “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā ne bez grūtībām ar rezultātu 82:72 (12:17, 22:17, 30:20, 18:18) uzvarēja Pērnavas “Sadam”.

Līdz ar to “Ventspils” šajā turnīrā guvuši jau 21 uzvaru pēc kārtas.

Ventspilnieku sastāvā svētdien 19 punktus iemeta Rihards Lomažs, kamēr Ārons Džonsons atzīmējās ar 18 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Savukārt “Sadam” rindās 17 punktus iemeta Sīms Markuss Posts.

Abas komandas aizvadīja negaidīti līdzvērtīgu pirmo puslaiku, kas turklāt noslēdzās ar neizšķirtu 34:34. Vēl otrā puslaika ievadā “Sadam” basketbolistiem izdevās uz neilgu laiku izrauties vadībā, tomēr “Ventspils” pārņēma iniciatīvu un trešo ceturtdaļu noslēdza ar 9:1 izrāvienu, kas noslēdzošās desmit minūtes ļāva sagaidīt ar desmit punktu pārsvaru (64:54).

Lai arī dažas nākamās minūtes “Ventspils” atradās komfortablā vadībā, četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas čempionu vadība bija tikai trīs punkti – 71:68. Tuvāk “Sadam” gan nespēja tikt, turklāt ventspilnieku veica nelielu izrāvienu un uzvarēja ar desmit punktu pārsvaru.

Pirmajā aplī Pērnavas basketbolistus “Ventspils” savā laukumā uzvarēja ar 97:62.

Tikmēr citā svētdienas mačā pārliecinošu zaudējumu piedzīvoja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA), kas savā laukumā ar rezultātu 69:82 (21:18, 19:24, 18:26, 11:14) piekāpās Ervīna Jonāta pārstāvētajai Raplas “Avis Utilitas”.

Latvijas kluba sastāvā ar 14 punktiem izcēlās Edmunds Elksnis, bet 13 punktus pievienoja Klāvs Dubults. Savukārt “Avis Utilitas” komandas uzvaru ar 19 punktiem sekmēja Dominiks Hokinss, kamēr Jonātam deviņi punkti un 11 atlēkušās bumbas.

“Valmiera Glass”/ViA gadu iesākusi salīdzinoši veiksmīgi, jo pēc septiņu zaudējumu sērijas nākamajās astoņās spēlēs izcīnītas četras uzvaras, kamēr Raplas basketbolisti uzvarējuši piecās no pēdējām septiņām cīņām. Abu komandu pirmajā savstarpējā duelī “Avis Utilitas” uzvarēja ar 100:88.

Vēl svētdien “Latvijas Universitāte” (LU) mājās tiekas ar “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” komandu, bet “Ogre” savā laukumā spēkojas ar Tallinas “TalTech” basketbolistiem.