“Ventspils” veic iespaidīgu izrāvienu un svin uzvaru pirmajā LBL finālspēlē

03/05/2023 21:47
Elaiža Klarenss un Ivans Gandija-Rosa

“VEF Rīga” un “Ventspils” pirmajā “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla sērijas cīņā trešdien Rīgā uzvaru svinēja ventspilnieki. “VEF Rīga” savā laukumā piekāpās “Ventspilij” ar 80:83 (20:20, 23:21, 17:16, 20:26).

Līdzīgā cīņā sākumā pāris punktu vadību ieguva ventspilnieki, bet tālāk par dažu punktu pārsvaru neviena no komandām netika. Līdzīga cīņa turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, mājiniekiem lielāko pārsvaru sasniedzot pēc Naisera Bruksa divpunktu metiena (39:35).

25.minūtē pēc Glena Kouzija trīspunktu metiena mājinieki panāca 52:46, bet pēc Elaidžas Klarensa divpunktu metiena – 60:52. Ventspilnieki pēc 57:65 ar kolektīvām pūlēm guva desmit punktus pēc kārtas un pēc Kristapa Medisa tālmetiena pēc ilgāka laika izvirzījās vadībā ar 67:65. “VEF Rīga” atbildēja ar Kouzija tālmetienu, taču ar vēl vienu 10:0 izrāvienu pēc Artūra Ausēja soda metiena “Ventspils”, realizējot trīs tālmetienus, panāca jau 79:72 savā labā. Artis Ate gan atbildēja ar tālmetienu, taču ventspilnieki pārsvaru nosargāja.

Mājiniekiem 21 punktu un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Kouzijs, 20 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Naisera kontā, Kristers Zoriks guva 15 punktus un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles. Uzvarētāju rindās 20 punktus sakrāja Ivans Gandija-Rosa, 15 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Linards Jaunzems, 14 punktus un sešas atlēkušās bumbas – Guntis Sīpoliņš, bet 12 punktus guva Artūrs Ausējs.

Uzvarētāji krietni precīzāk izpildīja divpunktu metienus (72,73% pret 55,88% pretiniekiem), bija labāki cīņā par atlēkušajām bumbām (36:31), rezultatīvās piespēlēs (19:15) un pārķertajās bumbās (9:7).

Otrā sērijas spēle notiks svētdien Ventspilī. Abas komandas bija atbrīvotas no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas, bet pusfinālā “Ventspils” sērijā uzvarēja “Ogri” ar 3-1, kamēr “VEF Rīga” pat nokļuva zaudētājos sērijā ar “Liepāju” un uzvarēja vien piecos mačos.

Rīgas vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza trešajā vietā, bet finālā piekāpās Ukrainas komandai Slobožanskas “Prometey”. “Ventspils” bija otra labākā pašmāju komanda LIBL, izslēgšanas cīņās, ieņemot piekto vietu un ceturtdaļfinālā ar 1-2 piekāpjoties Nikolaja Mazura vadītajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” komandai. Abas vienības šosezon LIBL bija tikušās divas reizes. Pirmajā duelī ar 100:81 uzvaru savā laukumā svinēja “VEF Rīga”, bet Ventspilī pie panākuma ar 99:92 tika “Ventspils”.

Ceturtdien cīņu par bronzas medaļām uzsāks Ogrē uzsāks “Ogre” un “Liepāja”. Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.