Verstapenam atkal priekšā izaicinājums – pilots saņem starta vietu sodu

09/09/2022 16:26
Nokopēts
Karloss Sainss juniors, Makss Verstapens, Serhio Peress

Vairāki Pirmās formulas (F-1) piloti jau pirms Itālijas “Grand Prix” posma kvalifikācijas saņēmuši starta vietu sodus. Starp tiem ir čempionāta līderis Makss Verstapens (“Red Bull”), viņa komandas biedrs Serhio Peress, spāņu braucējs Karloss Sainss juniors (“Ferrari”), Juki Tsunoda (“AlphaTauri”) un Valteri Botass (“Alfa Romeo”).

Verstapens saņēmis piecu starta vietu sodu par iekšdedzes dzinēja maiņu. F-1 ir atļauts šo komponentes maiņu veikt trīs reizes, kamēr Verstapena formulai tā jau mainīta piekto reizi. Kamēr viņa komandas biedrs Peresa spēkratam arī veikta šī paša izmaiņa, taču viņš par to saņems desmit starta vietu sodu, jo šis ir sezonā ceturtais izmantotais iekšdedzes dzinējs, un pirmā pārkāpuma reize F-1 tiek sodīta visskarbāk – ar katru nākamo reizi (kā Verstapena gadījumā) sods paliek maigāks.

Jau ziņots, ka britu pilots Lūiss Hamiltons par dzinēja maiņas veikšanu startēs no pēdējās starta rindas. Aizmugurē viņam pievienosies Sainss, kura “Ferrari” formulai veikta vairāku komponenšu maiņa, kā arī Cunoda, kurš pēc incidenta iepriekšējā posmā Nīderlandē saņēma piekto aizrādījumu sezonā no F-1 un tika sodīts ar desmit starta vietu sodu, bet papildus tam “AlphaTauri” nolēma veikt dzinēja maiņu. Tikmēr Botasa “Alfa Romeo” formulai, līdzīgi kā abiem “Red Bull” pilotiem, tiks uzstādīts iekšdedzes dzinējs, kā arī jauns tubrokompresors un motora karstumu ģenerējošais bloks.

Hamiltons Itālijas “Grand Prix” sāks no pēdējās rindas

TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.33
1.68
4.75
4.33
1.63
3.1
3.75
2.15
5.5
3.8
1.63
3.6
3.4
2.05
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām