Verstapens ātrākais Saūda Arābijas pirmajos treniņbraucienos

17/03/2023 22:17
Makss Verstapens

Iepriekšējo divu sezonu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Makss Verstapens piektdien bija ātrākais šīs sezonas otrā posma – Saūda Arābijas “Grand Prix” – pirmajās divās treniņbraucienu sesijās.

Pirmajā sesijā nīderlandietis 6,174 kilometrus garo Džidas trasi savā ātrākajā aplī veica vienā minūtē un 29,617 sekundēs. Gandrīz pussekundi jeb 0,483 sekundes zaudēja viņa komandas biedrs, otrs “Red Bull” pārstāvis Serhio Peress. Nākamie divi ātrākie bija “Aston Martin” piloti Fernando Alonso un Lenss Strols, aiz kuram bija “Mercedes” braucēji Džordžs Rasels un Lūiss Hamiltons. “Ferrari” pārstāvji Šarls Leklērs un Karloss Sainss juniors uzrādīja attiecīgi 11. un septīto rezultātu.

Otrajā sesijā Verstapens apli brauca vienā minūtē un 29,603 sekundes, šoreiz starp abiem “Red Bull” braucējiem iespraucoties Alonso, kurš bija 0,208 sekundes lēnāks. Rasels bija piektais, Leklērs un Sainss noslēdza pirmo desmitnieku un bija tieši priekšā Hamiltonam. Verstapens bija ātrākais, spītējot tam, ka posma norises vietā slimības dēļ ieradās novēloti.

Leklērs šajā posmā saņems desmit starta vietu sodu, jo “Ferrari” trešo reizi sezonā mainīja dzinēja elektronisko vadības bloku. Sestdien būs vēl viena treniņbraucienu sesija un kvalifikācija, bet Saūda Arābijas “Lielās balvas” izcīna norisināsies svētdien.

Sezonas pirmajā posmā Verstapens izcīnīja pārliecinošu uzvaru. F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 23 posmi. 2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.