Verstapens par Hamiltonu: Ir sāpīgi zaudēt pēdējā aplī, bet pēc brauciena viņš rīkojās kā īsts profesionālis

16/12/2021 14:11
Lūiss Hamiltons un Makss Verstapens

Nīderlandes autosportists Makss Verstapens sarunā ar mediju “Sky Sports” slavējis savu aizvadītās sezonas galveno konkurentu Lūisu Hamiltonu, ar kuru viņš cīnījās līdz pat pēdējā posma pēdējam aplim.

Jau ziņots, ka svētdien, 12. decembrī Abū Dabī norisinājās sezonas noslēdzošais posms. 2021. gada pēdējās sacīkstes tika paredzētas kā vienas no aizraujošākajām, jo pirms tām Hamiltonam un Verstapenam bija vienāds punktu skaits, kas būtiski palielināja Apvienotajos Arābu Emirātos notiekošā posma nozīmīgumu.

Lai arī Verstapens sacīkstes sāka no pirmās starta vietas, viņam nepadevās pirmais uzrāviens un jau pašā sākumā vadību pārņēma Hamiltons. Dažus apļus pirms beigām avarēja “Williams” pilots Nikolass Latifi un līdz ar to trasē devās drošības auto, kas ļāva sadeldēt Hamiltona pārsvaru pār Verstapenu līdz minimumam. Nīderlandietis devās boksos, tika pie pilnīgi svaigām riepām, bet viņam priekšā līdz ar to aizbrauca vairākas citas formulas, kuras nedrīkstēja apdzīt.

Tādā situācijā Verstapenam nepietiktu laika apdzīt Hamiltonu, jo palikuši vairs bija divi apļi, taču F1 atļāva atpalicējiem aizbraukt pa priekšu un atstāt aiz drošības mašīnas tikai Hamiltonu un Verstapenu. Tādējādi pēdējā aplī norisinājās iespaidīgs un elpu aizraujošs sprints starp Hamiltonu, kuram bija krietni vecākas riepas, un Verstapenu, kurš nupat bija ticis pie jaunām. Tas spēlēja par labu nīderlandietim, kuram izdevās dramatiski apsteigt konkurentu un pirmo reizi karjerā triumfēt čempionātā.

Pēc brauciena ļoti nikns bija “Mercedes” vadītājs Toto Volfs, kurš ziņoja FIA, ka tā bija netaisnīga rīcība. Tāpat “Mercedes” iesniedza apelāciju par to, ka FIA ļāva palaist pa priekšu atpalicējus un aiz drošības auto atstāt tikai Verstapenu un Hamiltonu, kas palīdzēja nīderlandietim. Interesanti, ka Hamiltons brauciena laikā vairākkārt bija skeptisks, vai nav nepieciešama riepu nomaiņa, taču “Mercedes” bija pārliecināta, ka tas nav vajadzīgs, lai nezaudētu pozīciju. Beigās tieši tas bija faktors, kas iegāza britu autosportistu.

FIA apelācijas noraidīja, un arī “Mercedes” vairs neturpinās mēģinājumus pierādīt savu taisnību, atzīstot Verstapena uzvaru par leģitīmu. Pēc cīņas “Red Bull” pilotu apsveica gan Hamiltons, gan visa “Mercedes” komanda, par ko atzinīgi savu konkurentu novērtēja Verstapens. “Man un Lūisam bija lieliska cīņa visas sezonas garumā. Mēs viens otru cienām un tas padara šo sportu lielisku,” sacīja Verstapens.

Hamiltons pēc brauciena bija ļoti vīlies, taču viņš ne reizi nav publiski kritizējis Verstapenu vai “Red Bull”. Tāpat viņš pēc spraigās cīņas piegāja un apsveica savu lielāko konkurentu. “Ir smagi zaudēt pēdējā aplī, tomēr no Lūisa puses bija ļoti jauki, ka viņš atnāca pie manis un apsveica – viņš rīkojās kā īsts profesionālis,” secina Verstapens. “Mēs abi viens otru dzinām uz priekšu visas sezonas garumā un tādēļ zinājām, ka mums ir jāaizvada gandrīz perfekti vai pilnīgi perfekti braucieni, lai pārspētu vienam otru. Tas radīja spiedienu, kādu agrāk nebiju izjutis. Iepriekš man bija sezonas, kurās biju uz pjedestāla, bet nervozitātes nebija, taču šī sezona bija ļoti intensīva.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…