Verstapens plūc uzvaras laurus Lielbritānijas “Grand Prix” otrajā treniņā

17/07/2021 16:34
Makss Verstapens

Nīderlandietis Makss Verstapens no “Red Bull” komandas sestdien Silverstounā izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta desmitā posma – Lielbritānijas “Grand Prix” – otrajos treniņbraucienos. Šīs sezonas trijos posmos ar sprinta sacensībām otrais treniņbrauciens neko neizšķir, pildot vien treniņu funkciju.

Verstapens uzvarēja, 5,891 kilometru garo apli veicot minūtē un 29,902 sekundēs. 17 apļu sprinta sacensības pirmajā pozīcijā vienalga sāks Hamiltons, kurš otrajos treniņbraucienos ieņēma vien astoto vietu, līderim zaudējot 1,229 sekundes. Verstapenam seko abas “Ferrari” automašīnas, Šarlam Leklēra atpaliekot par 0,375 sekundēm, bet Karlosam Sainsam – par 0,605 sekundēm..

“Mercedes” otrais pilots soms Valteri Botass ierindojās devītajā vietā. Ceturto vietu ieņēma Estebans Okons (“Alpine”), bet Vertapena komandas biedrs Serhio Peress apsteidza divas “McLaren” automašīnas, sestajā vietā ierindojoties britam Lendo Norisam un septītajā – austrālietim Danielam Rikjardo.

Vēl viens britu braucējs Džordžs Rasels no “Williams” finišēja augstajā 11.vietā. Viņš sprinta sacensības uzsāks astotajā pozīcijā. Milzīgs līdzjutēju pulks drīkst apmeklēt izpārdotās sacensības Silverstonas trasē, kas notiks pirmoreiz kopš Covid-19 pandēmijas sākuma.

Sprintā sestdien piloti veiks 100 kilometrus jeb apmēram trešdaļu no ierastās sacīkstes. Pirmajās trīs pozīcijās finišējušie piloti saņems attiecīgi trīs, divus un vienu punktu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Šāda formāta mači šosezon notiks Lielbritānijā un vēl divos posmos.

Jau ziņots, ka piektdien Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas izcīnīja uzvaru sprinta kvalifikācijā, kas viņam ļāva sestdien no pirmās starta vietas sākt F-1 vēsturē pirmo sprinta sacīksti, kurā tiks noteikta arī starta kārtība svētdien gaidāmajai Lielās balvas izcīņai.

Mājinieks trasi veica vienā minūtē un 26,134 sekundēs, bet par 0,075 sekundēm atpalika “Red Bull” komandu pārstāvošais meistarsacīkšu līderis Makss Verstapens. Trešais ātrākais bija Hamiltona komandas biedrs soms Valteri Botass, kurš savam kolēģim zaudēja 0,194 sekundes, bet vairāk nekā pussekundi atpalika Leklērs (“Ferrari”). “Red Bull” otrs pilots Serhio Peress bija piektais.

Pirms tam norisinājās treniņbraucienu pirmā sesija, kurā ātrākais bija Verstapens. Pēc deviņiem posmiem kopvērtējuma līderis ar 182 punktiem ir Verstapens, bet Hamiltons viņam zaudē 32 punktus. 104 punktus iekrājis trešajā vietā esošais Peress, bet par trim mazāk ir Lendo Norisam no “McLaren”.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Otrais finišēja Hamiltona komandas biedrs Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Verstapens no “Red Bull” komandas. Tāpat “Mercedes” komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas. Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).