Verstapens uzvar Meksikas “Grand Prix” kvalifikācijā

26/10/2019 22:55

Nīderlandes pilots Makss Verstapens sestdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 18.posma – Meksikas “Grand Prix” – kvalifikācijā, iegūstot savu otro “pole position” šajā sezonā.

Piektdien pirmajās divās treniņu sesijās ātrākos laikus uzrādīja britu pilots Lūiss Hamiltons no “Mercedes” un Sebastjans Fetels no “Ferrari” komandas. Sestdien pirms kvalifikācijas braucieniem ātrākais apļa laiks padevās Šarlam Leklēram, kurš par 0,027 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Fetelu. Trešo pozīciju, līderim zaudēdams 0,114 sekundes, izcīnīja Valteri Botass (“Mercedes”), bet Hamiltons ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Karloss Sainss (“McLaren”) ieguva piekto vietu, bet Verstapens (“Red Bull”) noslēdza labāko sešinieku.

Pirmajā kvalifikācijas sesijā ātrāko apļa laiku uzrādīja Verstapens, kurš sacīkšu braucēju Rodrigesu uzvārdā nosaukto trasi izbrauca vienā minūtē un 15,949 sekundēs. Viņam 0,226 sekundes zaudēja komandas biedrs Aleksandrs Albons, bet Leklērs ierindojās trešajā pozīcijā, “Red Bull” braucējam zaudējot 0,415 sekundes. Ceturto vietu ieguva Hamiltons, tālāk sekoja Fetels, bet Daniils Kvjats (“Toro Rosso”) izcīnīja sesto pozīciju.

Zīmīgi, kas šis bija jau trešais gads pēc kārtas, kad “Haas” piloti nepārvar pirmo kvalifikācijas sesiju.

Otrajā sesijā interesantu taktiku izvēlējās “Mercedes” komanda, kas pirmos apļus veica ar mīkstā tipa riepām, bet, kad bija atlikušas vien divas ar pusi minūtes, abi piloti trasē devās ar vidējā tipa riepām. Šāds lēmums atmaksājās, jo abi piloti īsi pēc tam uzstādīja ātrākos apļa laikus. Starp abiem “Mercedes” braucējiem ātrākais izrādījās Hamiltons, kurš finišēja ar laiku viena minūte un 15,721 sekunde. Otrajā vietā palikušais Botass viņam zaudēja 0,131 sekundi. Fetels bija vēl par 0,062 sekundēm lēnāks, bet ceturto pozīciju ieguva Verstapens, apsteidzot Leklēru un Sainsu.

Savukārt trešajā sesijā visas komandas trasē devās ar mīkstā tipa riepām, uzvaru izcīnot Verstapenam. Nīderlandes pilots trasi izbrauca vienā minūtē un 14,758 sekundēs, par 0,266 sekundēm apsteidzot Leklēru, bet Fetels līderim zaudēja 0,412 sekundes.

Otrajā starta rindā Fetelam svētdien blakus stāsies Hamiltons, bet no trešās rindas startēs Albons un Botass, kurš pašās beigās, veicot savu “lidojošo apli”, pēdējā līkumā nesavaldīja bolīdu un ietriecās apmalē. Sportists uz brīdi palika automašīnā, bet vēlāk ar paša spēkiem to pameta.

Lielās balvas izcīņa notiks svētdien. Gadījumā, ja Hamiltons svētdien iekrās par 14 punktiem vairāk nekā Botass, viņš nodrošinās savu sesto pasaules čempiona titulu.

Hamiltons šīs sezonas 17 posmos iekrājis 338 punktus, kamēr Botasam ir 274 punkti. Trešais ar 223 punktiem ir Leklērs, bet pa 212 punktiem ir Verstapenam un Fetelam.

Kāds no “Mercedes” komandas pilotiem šosezon uzvarējis 12 no 17 posmiem, pa divām uzvarām ir Leklēram un Verstapenam, bet iepriekšējā posmā Singapūrā panākumu svinēja Fetels.