Vētra: Paldies meitenēm, kuras brauca uz izlasi brīžos, kad vairāk būtu gribējies būt mājās

27/11/2022 18:52
Nokopēts
Gundars Vētra

 Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas, izcīnot uzvaru pār Izraēlu, pierādīja savu vēlēšanos spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā, pēc panākuma pār Izraēlu teica sieviešu valstsvienības galvenais treneris Gundars Vētra.

Jau ziņots, ka Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē savā laukumā ar rezultātu 79:73 (19:21, 15:16, 24:24, 21:12) uzvarēja Izraēlu un nodrošināja ceļazīmi uz nākamgad gaidāmo finālturnīru.

“Prieks, ka vienu spēli pirms kvalifikācijas turnīra beigām jau esam nodrošinājuši vietu Eiropas čempionātā,” pēcspēles preses konferencē teica Vētra. “Paldies meitenēm, kuras brauca uz izlasi brīžos, kad vairāk būtu gribējies būt mājās ar tuviniekiem. Tas pierāda, ka viņas tiešām grib aizbraukt uz Eiropas čempionātu, spēlēt kopā un nospēlēt labi. Man kā trenerim tas ir ļoti patīkami.”

Spēles laikā gan Latvijas, gan Izraēlas basketbolistēm bija izdevies izvirzīties vadībā ar vismaz deviņu punktu pārsvaru, un arī treneris neslēpa, ka spēles gaita attīstījusies kā pa kalniem. “Bija labi momenti gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, bet bija arī izgāztas situācijas gan vienā, gan otrā galā. Domāju, ka spēles rezultātu izšķīra brīdis, kurā mēs uztaustījām sastāvu, ar kuru mēs varam atspēlēties,” stāstīja Vētra.

Vētra iepriekš bija strādājis kopā ar galveno treneri Šaronu Drukeru, pildot viņa asistenta lomu Krievijas klubā, un norādīja, ka labi pārzina to, ko izraēlietis vēlās no spēlētājām redzēt laukumā. “Zinu principus, kā viņš veido spēli un komandas kolektīvu. Bija skaidrs, ka viņas spēlēs zonas aizsardzību, kas pāriet cilvēka aizsardzībā. Par to arī runājām, gatavojoties spēlei, ka tas nevar mūs apstādināt. Mēs tomēr uz to iekritām un nenospēlējām pacietīgi, lai atrastu labākās metienu iespējas. Beigās parādījām, ka tomēr varam uzvarēt,” izcēla Latvijas izlases treneris.

J grupā Latvijai ir trīs uzvaras tikpat spēlēs, bet Izraēlai ir viens panākums un divi zaudējumi, kamēr Zviedrija piedzīvojusi neveiksmes abās aizvadītajās spēlēs. Izraēlas basketbolistes jau iepriekš ir nodrošinājušas vietu finālturnīrā kā viena no turnīra rīkotājvalstīm. Turnīrs beigsies februārī, kad latvietes dosies izbraukumā uz Zviedriju.

Latvijas basketbolistes nervus kutinošā cīņā nodrošina ceļazīmi uz EČ

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām