Video. Bertāns paliek bez punktiem drošā ”Spurs” uzvarā

27/11/2016 08:27

Vašingtona, 27.nov., LETA. Latvietis Dāvis Bertāns sestdien palika bez punktiem, kamēr viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar 112:100 (23:22, 31:22, 36:32, 22:24) pārspēja Vašingtonas “Wizards”.

“Spurs” komanda tādējādi tikusi jau pie deviņām uzvarām pēc kārtas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes, bet abi izpildītie tālmetieni latvietim nebija precīzi.

Tāpat Latvijas basketbolists šajā mačā izcēlās ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli un vienu bloķētu metienu.

“Spurs” sastāvā 24 punktus iemeta Lemarkuss Oldridžs, bet 20 punktus pievienoja pieredzējušais francūzis Tonijs Pārkers.

Savukārt “Wizards” rindās ar 25 punktiem atzīmējās Bredlijs Bīls, bet 21 punktu pievienoja Džons Vols.

Bertāns laukumā pirmo reizi šajā mačā nāca pirmās ceturtdaļas desmitajā minūtē, kad viņš nomainīja Oldridžu, turklāt neilgu laiku pēc tam izcēlās ar lielisku spēli aizsardzībā, skaisti bloķējot Endrū Nikolsona metienu. Pēc tam latvietis netrāpīja tālu trīspunktnieku, bet laukumu viņš atstāja otrās ceturtdaļas sākumā, kad bija nospēlējis aptuveni piecas minūtes pēc kārtas.

Abas komandas tikmēr spēles sākumu aizvadīja punkts punktā, bet otrajā ceturtdaļā “Spurs” pārņēma iniciatīvu un pirmā puslaika beigās izvirzījās vadībā jau ar 15 punktiem (53:38), bet pirmo puslaiku viesi noslēdza ar desmit punktu handikapu – 54:44.

Laukumā Bertāns atgriezās trešās ceturtdaļas izskaņā, atzīmējoties ar atlēkušo bumbu un vēl vienu netrāpītu trīspunktnieku. Pēc tam laukumu viņš atstāja noslēdzošā ceturkšņa sākumā. Tikmēr Sanantonio komanda prasmīgi ne tikai spēja noturēt savu pārsvaru, bet arī to pat palielināt, noslēdzošās ceturtdaļas ievadā tam tuvojoties jau 20 punktu slieksnim.

Tā kā “Spurs” tuvojās diezgan drošai uzvarai, Bertāns laukumā atgriezās mača priekšpēdējā minūtē. Tiesa, izcelties viņš vairs nepaguva.

Ar 14 uzvarām 17 spēlēs “Spurs” komanda kopā ar Losandželosas “Clippers” vienību Rietumu konferences kopvērtējumā atpaliek tikai no 14 panākumus 16 mačos guvušās Goldensteitas “Warriors”. Tikmēr “Wizards” ar pieciem panākumiem 15 spēlēs Austrumu konferencē atrodas 12.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien Bertāns otro maču pēc kārtas laboja savu NBA rezultativitātes rekordu un uzvarā pār Bostonas “Celtics” guva 15 punktus.

Nākamo maču “Spurs” aizvadīs otrdien, kad uzņems Orlando “Magic” basketbolistus.

Nesen 24 gadu jubileju atzīmējušais rūjienietis Bertāns “Spurs” rindām pievienojās pēc tam, kad divus gadus bija pavadījis Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Vitorijas “Laboral Kutxa”.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers”, kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz “Spurs”. Zīmīgi, ka šajā maiņas darījumā tika iekļauts arī togad draftētais Kavai Lenards, kurš šobrīd ir viens no Sanantonio kluba līderiem, turklāt tika nosaukts par 2014.gada NBA finālsērijas vērtīgāko basketbolistu, aizvedot vienību līdz čempiontitulam.

Bertāns karjeras laikā divas reizes atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt abas reizes viņš ārstējies tieši pie “Spurs” speciālistiem. Tiek lēsts, ka Bertāns ar “Spurs” noslēdzis divu gadu līgumu par kopējo summu divi miljoni dolāru (1,83 miljoni eiro).