17/09/2018 19:16

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē trešo gadu pēc kārtas tika aizvadīts Pasaules rallijkrosa čempionāta posms.

Sporta totalizators Pafbet īpašos video piedāvā atskatīties uz Vecrīgas ielās notikušo sacensību spēkratu parādes pasākumu, kā arī pašu sacensību pirmo dienu.

Prestižākajā rallijkrosa ieskaitē – pasaules čempionāta “SuperCar” klasē – finālā triumfēja zviedrs Jūhans Kristofešsons, aiz sevis atstājot tautieti Matīasu Ēkstremu un titulēto francūzi Sebastjanu Lēbu. Kristofešsons, kurš pērn Rīgā nodrošināja 2017.gada pasaules čempiona titulu, aizvadīja teicamu sacīksti, jo uzvarēja trijos no četriem kvalifikācijas braucieniem, ka arī bija ātrākais savā pusfinālā un pēcāk arī finālā.

Tikmēr latviešu pilots Jānis Baumanis no STARD komandas svētdien nespēja sasniegt Biķernieku trasē notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā devītā posma pusfinālu, sacensības noslēdzot 14. pozīcijā.

Savukārt Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs no “Set Promotion” komandas svētdien Biķernieku trasē uzvarēja Eiropas čempionāta “SuperCar” klases sacensībās, triumfējot arī sezonas kopvērtējumā. Nitišs 2013.gadā kļuva par Eiropas čempionu “Super1600” klasē, bet gadu vēlāk viņš sensacionāli savā debijas sezonas izcīnīja trešo vietu jau pasaules čempionāta “SuperCar” klasē. Tiesa, nākamajos trīs gados šo panākumu atkārtot neizdevās, bet šosezon, finansiālu iemeslu dēļ Nitišs pārgāja uz Eiropas čempionāta “SuperCar” klasi.