11/05/2015 17:29

Krievijas izlases aizsargam Maksimam Čudinovam uzliktas 17 šuves, pēc tam kad viņu pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas spēlē ar slidu savainoja Slovākijas valstsvienības spēlētājs, informē Krievijas Hokeja federācija (FHR).

Kā zināms, svētdien B apakšgrupas cīņā uzvaru vien mača papildlaikā izcīnīja Krievijas valstsvienība, kas ar 3:2 pārspēja Slovākijas hokejistus.

Trešā perioda beigās Slovākijas izlases uzbrucējs Ričards Pāniks Krievijas izlases vārtu priekšā kritienā ar slidu pa seju trāpīja Čudinovam, kuram bija jādodas uz ģērbtuvēm.

“Pat nezinu, ko teikt. Neveiksmes turpinās. Čudinovam uz zoda un kakla uzliktas 17 šuves – divas iekšpusē un 15 ārpusē. Varēja būt daudz sliktāk, ja pretinieku komandas spēlētāja slida būtu trāpījusi zemāk. Čudinovs ir ļoti vīrišķīgs hokejists. Mēs ceram, ka viņš varēs turpināt dalību pasaules čempionātā,” pauž Krievijas izlases ārsts Valērijs Konovs.

Kā pirmdien atzina viens no Krievijas valstsvienības treneriem latviešu speciālists Harijs Vītoliņš, Čudinovs jūtoties normāli un varēs piedalīties nākamajā cīņā, kas otrdien tiks aizvadīta pret Somijas izlasi.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet Krievijai par vienu punktu mazāk. Somijai ir 12 punkti, bet par diviem punktiem mazāk ir Baltkrievijai, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija sešās cīņās pie punktiem vēl nav tikusi, un izlasei šogad būs jāpamet augstākā divīzija.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.