Visockis-Rubenis: Latvijas izlase citām komandām vairs nav “pelnrušķīte”, bet mērķis

21/02/2024 16:48
Nokopēts
Artūrs Visockis-Rubenis

Latvijas basketbola izlases galvenā trenera asistents Artūrs Visockis-Rubenis raidījumā “900 sekundes” komentējis valstsvienības gatavošanos gaidāmajiem mačiem 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Šodien Latvijas valstsvienība devusies uz Spāniju, kur rītdien aizvadīs maču pret mājiniekiem, savukārt svētdien, 25. februārī komanda savā laukumā uzņems Slovākiju. Jāatzīmē, ka Latvija turnīram kvalificējusies kā viena no rīkotājam un rezultāta viedokļa šiem mačiem nav nozīmes.

“Izlasē noskaņojums visu laiku ir labs, to ir vieglāk noturēt, kad tu uzvari, kad kaut ko sasniedz. Grūtāk, kad ir zaudējumu sērijas. Tajā pašā laikā jau gandrīz trīs gadi ir pagājuši, kopš strādājam ar Luku [Banki] un ir izveidojies tas jaunais modelis. Ar noskaņojumu, atsaucību un profesionalitāti spēlētājiem nekad nav bijis problēmu,” saka treneris.

“Tā atšķirība ir diezgan jūtama. Tas, ka tev nav spiediens, ka katrā spēle nav kaut kādi izšķirošie momenti. Ja mēs atceramies kvalifikāciju Pasaules kausam, tad zaudējām Serbijai izbraukumā ar -1 un tad atgriezāmies mājās, kur gaidīja ļoti svarīga spēle pret Slovākiju, un ir tā spriedze, vai sakrāsi nepieciešamas uzvaras, vai nē. Un vēl tā pieredze, kas mums bijusi pirms tam.. Tagad gaisotne ir bez lieka spiediena, bet mēs visi uzsveram, ka šobrīd esam mērķis. Esam astotā komanda pasaulē un visi grib pierādīt, ka var mūs apspēlēt. Vairs neesam pelnrušķītes, katrai spēlei nopietni jāgatavojas, jo tas tēls un vieta pasaulē ir jānotur. Tas ir forši, kad tu aizbrauc uz PK un atradies elitē. Tagad tā vieta ir jānotur,” uzsver speciālists.

“Spānija savākusi maksimāli labāko sastāvu, viņiem pieejami arī Eirolīgas spēlētāji, tādi kā Rikijs Rubio, kura vārds komentārus neprasa. Spāņiem ir mērķis kvalificēties un viņi grib pierādīt, ka PK tā bija nejaušība. Slovākijai ir savādāk, viņiem kodols ir saglabājies, spēlētāji kļuvuši meistarīgāki,” pretiniekus raksturo Visockis-Rubenis.

“Šajā ciklā ir iespēja vairāk iesaistīt jaunos spēlētājus, bet tajā pašā laikā pamats ir noturēt kvalitāti. Protams, šajā gadījumā mēs respektējam spēlētāju slodzi, un nevēlamies pārslogot stabilas vērtības. Šajā brīdī ir iespēja ierotēt citus spēlētājus, kaut ko koriģē arī trauma, kā Aigaram Šķēlem. Dažiem spēlētājiem šī ir iespēja tikt pie izlases pieredzes,” pārliecināts treneris.

TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
1.55
4.2
6
2.05
3.75
3.3
2.2
4
2.75
1.28
5.5
11
2.1
-
1.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām