“Vitality” un “Liquid” spēlē izceļas skandāls, “CS:GO” turnīrs turpinās bez lieliem pārsteigumiem

22/01/2021 16:18

“CS:GO” sezonas atklāšanas turnīrā “BLAST Premier Global Final 2020” aizvadītas vēl divas dienas. Turnīra otrajā dienā “Vitality” bez grūtībām ar 2-0 pieveica “Complexity”, bet par nelielu pārsteigumu parūpējās “Liquid”, kuri Gabriela “FalleN” Toledo debijā ar 2-0, uzvarēja pret katastrofāli spēlējošo “Natus Vincere”, bet zaudētāju zarā “Evil Geniuses” no turpmākas dalības turnīrā izslēdza “FURIA”, uzvarot 2-1. Trešajā dienā “Natus Vincere” ar 2-1 pieveica “Complexity”, kuriem pēc šī zaudējuma turnīrs noslēdzās, pasaules ranga līderi “Astralis” svinēja panākumu 2-1 pret “G2 Esports”, bet dienas noslēdzošajā spēlē, kurā neiztika bez skandāla, “Vitality” 2-0 uzvarēja “Liquid”.

Otrās dienas atklāšanas spēlē tikās “Vitality” un “Complexity”. Kartē “Mirage” intriga bija manāma tikai pirmajā puslaikā, kuru ar 8:7 uzvarēja “Vitality”. Otrajā puslaikā bija redzama Francijas komandas dominance, gūstot panākumu kartē 16:9.

Arī mača otrajā karte “Dust2” risinājās pēc iepriekšējās kartes scenārija, puslaikam noslēdzoties 8:7, bet spēles otrajā pusē “Vitality” neatstāja variantus saviem pretiniekiem un uzvarēja 16:8 kā arī visā spēlē 2-0. Fantastisku spēli aizvadīja tikko par labāko “CS:GO” spēlētāju atzītais Metjū “ZywOo” Herbots, kuram 46 neitralizēti pretinieki, 27 nāves un 1.49 reitings.

Otrajā spēlē starp “Natus Vincere” un “Liquid” tika sagaidīts neliels pārsteigums. Ar 2-0 panākumu guva “Liquid” un labu spēli aizvadīja arī komandas debitants Gabriels “FalleN” Toledo.

Kartē “Inferno” ļoti sliktu sniegumu parādīja CIS reģiona komanda “Natus Vincere”, kuri pirmo puslaiku piekāpās ASV vienībai ar 3:12. Arī otrajā puslaikā aina nemainījās un panākumu svinēja “Liquid” ar rezultātu 16:6.

Arī otrajā kartē lieliski sāka “Liquid”, kuri pirmo puslaiku uzvarēja 10:5. Tomēr otrajā puslaikā nākamajā ātrumā pārslēdzās “Natus Vincere”, kuri veica lielisku atspēlēšanos, izvirzoties vadībā 14:12, taču ASV vienības plānos trešā karte neietilpa, uzvarot četrus raundus pēc kārtas un izcīnot panākumu 16:14. Debitantam “FalleN” spēlē 34 reizes izdevās nonāvēt pretspēlētājus un 29 reizes mira. Labākais spēlē bija kanādietis Kīts “NAF” Markovics, kuram 42 nogalināti pretinieki un 22 nāves.

Dienas pēdējā spēlē sacentās divas komandas, kuras piedzīvoja zaudējumu savā pirmajā turnīra spēlē. Tās bija ASV pārstāvošā “Evil Geniuses” un Brazīlijas “FURIA” vienība. Šī pāra zaudētājiem turnīrs noslēdzās. “Inferno” pārliecinošu sniegumu rādīja “FURIA”, kuri saviem pretiniekiem neatstāja nekādus variantus, uzvarot ar rezultātu 16:9.

Sīva cīņa bija skatāma kartē “Mirage”. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 8:7 “Evil Geniuses” labā. Arī otrajā puslaikā komandas rādīja līdzīgu sniegumu, rezultātam vēstot 14:14, pēdējos divos raundos spēcīgāki izrādījās ASV spēlētāji, gūstot panākumu 16:14. Trešajā kartē “Evil Geniuses” turpināja iesākto, gūstot panākumu 16:6, ne mirkli neradot šaubas, ka panākumu gūs tieši šī vienība. Uzvarētājiem labākais bija Vincents “Brehze” Kajonts, kurš 59 reizes nogalināja pretiniekus, nomira 51 reizi un guva reitingu 1.18. Zaudētājiem lielisku spēli aizvadīja Kaike “KSCERATO” Serato ar 61 nonāvētiem pretiniekiem un 47 nāvēm.

Turnīra trešā diena sākās ar zaudētāju zara spēli starp “Natus Vincere” un “Complexity”. Spēle sākās kartē “Mirage”, kur lielisks sniegums padevās Eiropas vienībai. Pēc pirmā puslaika rezultāts vēstīja 12:3 “Complexity” labā. Tomēr otrajā puslaikā spēle pavērsās otrā virzienā, kad lielisku sniegumu parādīja “Natus Vincere”, atspēlējoties no šķietami neatgūstama 4:15 rezultāta, panākot papildlaiku. Papildlaikā labāka atkal izrādījās Eiropas vienība, uzvarot karti 19:17.

Otrajā kartē “Nuke” pirmajā puslaikā dominanci parādīja CIS reģiona komanda, puslaika pārtraukumā dodoties ar rezultātu 11:4. Arī otrajā puslaikā “Natus Vincere” turpināja iesākto, izcīnot panākumu 16:8 un panākot trešo karti.

Trešā karte bija “Inferno”, kurā varēja vērot, cik svarīga spēle ir abām komandām, jo zaudētājiem turnīrs noslēgtos. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Eiropas vienības pārsvaru 8:7. Tomēr meistarīgais “Natus Vincere” sastāvs aizvadīja lielisku otro puslaiku, gūstot panākumu ar rezultātu 16:11 un svinot panākumu sērijā 2-1, saglabājot vietu turnīrā. Pamatīgu devumu uzvarai deva krieva Denisa “electronic” Šaripova sniegums, kuram izdevās nonāvēt 75 pretiniekus, nomirstot 48 reizes un iegūstot 1.40 reitingu.

Sīva spēkošanās bija manāma pasaules ranga līderu “Astralis” un “G2 Esports” duelī. Pirmajā spēles kartē, kas bija “Dust2”, sākums veiksmīgāks padevās starptautiski pārstāvētajai “G2 Esports” vienībai, esot vadībā 11:4. Otrajā puslaikā ranga līderi centās atspēlēties, tomēr zaudēto atgūt neizdevās, kartei noslēdzoties 16:14 “G2 Esports” labā.

“Vertigo” pirmajā pusē bija vērojama līdzīga cīņa, “Astralis” vienībai esot vadība ar 8:7. Tomēr otrajā puslaikā Eiropas komanda nespēja izrādīt pretestību dāņiem, kuri aizvadīja gandrīz nevainojamu spēli, gūstot panākumu 16:8.

Spēles trešā karte tika aizvadīta “Inferno”. Līdzīgi kā “Dust2”, labs sākums padevās “G2 Esports”, atrodoties 10:5 vadībā. Tomēr dāņiem šoreiz padevās veiksmīga atspēlēšanās, spēli noslēdzot 16:14 un ar 2-1 sērijā. Pēc šī zaudējuma Eiropas sastāvs tika nosūtīts uz zaudētāju zaru, kur tiksies ar “Natus Vincere” vienību.

Dienas trešajā spēlē tikās “Vitality” un “Liquid”. Šī spēle izcēlās ar neizpratni skatītāju un ekspertu rindās, jo spēles tiešraidē bija manāms, ka Francijas vienībai aiz muguras atrodas ieslēgts televizors, kurā redzama spēles translācija. Šāda darbība uzskatāma par neatļautu, jo tā dod zināmu priekšrocību, redzot kādu taktiku biežāk izmanto pretinieku komanda, kaut arī spēles pārraidei “Twitch” mājaslapā ir “atpalicība”.

Tomēr turnīra organizatori nepievērsa uzmanību šim acīmredzamajam pārkāpumam, lemjot nesodīt Francijas komandu. Spēle neizvērsās tik saspringta, cik runas ap to. Pirmajā kartē, pēc laba pirmā puslaika “Liquid” nespēja turpināt iesākto un otrajā puslaikā zaudēja vadību, piekāpjoties francūžiem 14:16.

Arī “Vertigo” ASV vienība nespēja atrast pretargumentus “Vitality” spēkam, pēc puslaika atrodoties iedzinējos 6:9. Arī otrajā puslaikā francūži turpināja dominēt, izcīnot panākumu ar 16:11 kā arī uzvarot sērijā 2-0. Turnīrs turpināsies šodien, kad 17:30 tiksies divas ASV komandas – “Evil Geniuses” un “Liquid”, bet 20:30 “Natus Vincere” spēlēs pret “G2 Esports”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…