Vītoliņš: Mums izdevās mazs brīnums, tas Latvijas vēsturē paliks ar zelta burtiem

26/05/2023 00:45
Nokopēts
Latvijas izlases treneru korpuss

Latvijas vīriešu hokeja izlase, pirmo reizi vēsturē sasniedzot pasaules čempionāta pusfinālu, ir gatava sīvai cīņai arī nākamajā mačā, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien iekļuva pasaules čempionāta pusfinālā, ceturtdaļfinālā Rīgā ar rezultātu 3:1 uzvarot Zviedriju. Pusfināla spēli pret Kanādu un cīņu par medaļām Latvija aizvadīs nedēļas nogalē Tamperē. “Kad notiek spēle, tu domā tikai par uzvaru un nedomā, ko tieši tā var dot. Kad spēlē tā, lai uzvarētu, tikai pēc tam apjēdz, ka esam uzvarējuši ceturtdaļfinālā,” teica Vītoliņš. “Mums izdevās mazs brīnums. Tas Latvijas vēsturē paliks ar zelta burtiem, bet čempionāts vēl turpinās. Komanda ir gatava nākamajam solim.”

NOBALSO! | Izvēlies Latvijas izlases trīs zvaigznes spēlē pret Zviedriju

Vītoliņš neslēpa, ka piecu minūšu noraidījums otrā perioda beigās parādījis komandas raksturu, taču lielu lomu nospēlējis arī tas, ka Latvijas hokejistiem izdevies sagatavošanās posmā aizvadīt labu treniņnometni. “Jā, tas bija raksturs, bet atgriezīšos pie sākuma – tā bija arī bāze, ko mēs ielikām treniņos. Redzējām, ka mēs nekur neatpalikām, un tas jau vien parādīja, ka esam spēcīgāki. Tas deva daudz, jo, kad ir svaigāka galva, tu pieņem pareizākus lēmumus,” izcēla treneris.

Vītoliņš paslavēja visas komandas darbu un nevēlējās izcelt kādu individuāli, jo uzskata, ka panākumu izdevies izcīnīt tikai ar neatlaidīgu komandas darbošanos laukumā. “Ir pienācis laiks mainīties un spēlētājiem saprast, ka viņi nav atbraukuši uz sava kluba nometni, bet gan uz Latvijas izlasi, kurā cīnīsies par vietu sastāvā. No pirmās dienas neviens neiebilda ne treniņu grafikam, ne spēļu grafikam,” teica treneris.

Latvijas hokejisti pasaules čempionātu sāka ar neveiksmi pret Kanādu ar 0:6, taču Vītoliņš norādīja, ka pusfināls nebūs principiāls mačs. “Tā vienkārši būs nākamā spēle. Zinām, ka būs spēcīgs pretinieks, tāpēc vienkārši jāspēlē sava spēle. Ja pareizi nospēlēsim, tad momenti būs un tie vienkārši jārealizē. Jo tālāk ejam, jo, iespējams, mazāk būs to momentu. Ja kvalitāte paliks, tad varam cīnīties ar jebkuru komandu,” skaidroja treneris.

“Apetīte rodas ēdot. Mēs redzam, ka varam apspēlēt Šveici, redzam, ka varam uzvarēt zviedrus un čehus. Nāks pretī cita tipa komanda un būs cita atbildība, bet tajā pašā laikā – spēlē ir 60 minūtes un tā sākas no 0:0. Domāju, ka šajā brīdī uzvar kolektīvs nevis individuāls spēlētājs,” viņš piebilda.

Pusfinālā Latvija sestdien Tamperē plkst.14.20 tiksies ar Kanādu, bet plkst.18.20 ASV spēlēs ar Vāciju.

Ābols: Tādā komandā nekad neesmu spēlējis

Pasakains stāsts Rīgā – neapturamā Latvija pieveic Zviedriju un pirmo reizi vēsturē iekļūst pusfinālā

Šilovs: Mums ir ļoti laba komanda, visi gatavi cīnīties par katru ripu

Porziņģis par hokeja izlases uzvaru: Ko es šeit piedzīvoju? Nereālākās emocijas!

Ločmelis: Pirmo reizi dzīvē tādas sajūtas, tagad vienkārši dzīvoju sapnī

TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
1.98
3.7
3.6
3.7
2.95
2.25
2.37
3.9
2.6
4.1
3.4
1.9
1.12
9.75
19
1.36
5.5
7.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām