Vītoliņš par jaunajiem hokejistiem: Pēc tādām spēlēm viņi saprot, kur bija jānospēlē aukstasinīgāk, kur mierīgāk

12/04/2024 09:50
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas vīriešu hokeja izlases hokejistiem ceturtdien Rīgā zaudējumā pārbaudes spēlē Somijai pēdējā periodā pietrūka meistarības un aukstasinības, pēcspēles preses konferencē teica Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš. Latvija piekāpās ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:3). Vārtus Latvijas izlasē abus vārtus guva Haralds Egle, bet Somijas izlasē trīs vārtus guva Olivers Kaski.

Kaski pamatīgi “uzkarst” un ar “hat-trick” atnes Somijai uzvaru pār Latviju

“Pašatdeve atkal bija visaugstākajā līmenī, un mēs redzējām, ka puiši nesaudzēja servi. Beigās mazlietiņ tomēr meistarības un aukstasinības pietrūka. 11 minūtes pēdējā ceturtdaļā varējām solīdi nospēlēt, bet pirmie zaudētie vārti izsita mūs no ritma, sākās maziņš haoss, un sākām zaudēt savas pozīcijas,” par spēli teica treneris, piebilstot, ka tas ir labojams.

Runājot par pašatdevi, viņš uzsvēra, ka divās spēlēs savainojumu dēļ ir zaudēti seši spēlētāji. “Tagad mums ir lielāka pauze līdz spēlēm ar Šveici, un es domāju, ka ir laiks, lai atkoptos,” domā Vītoliņš.

“Trešajā periodā mēs atdevām iniciatīvu, bet somi neradīja briesmas mūsu vārtiem. Viņi meta ripu iekšā zonā un gribēja mūs tā kā “nospiest”, bet mēs ļoti pareizi spēlējām, pie pirmās izdevības mēģinājām izveidot pretuzbrukumus,” spēles beigu nogriezni komentēja treneris, atzīstot, ka Kaski padevās precīzi metieni, kurus vārtsargs nevarēja atvairīt.

“Otrie un trešie zaudētie vārti bija tādi, kad mēs sākām pazaudēt savus sedzamos spēlētājus, bet tā puiši norūdās. No studentu hokeja viņi kļūst par spēlētājiem pieaugušo hokejā. Pēc tādām spēlēm viņi saprot, kur bija jānospēlē aukstasinīgāk, kur mierīgāk. Tas ir mācību process,” par pozitīvo zaudējumā saka treneris.

Viņš uzsver, ka “taktiski šodien pret somiem spēlējām labi” un ka taktiski Latvijas izlase “neko nemainīs”. Tāpat viņš izteica gandarījumu par to, ka ceturtdienas spēlē pat vairākums izdevās, kaut gan tas nebija trenēts un tā iespēlēšanā vēl ir lielas rezerves.

Dārziņš: Maksimālais mūsu potenciāls ir jāsasniedz pēc mēneša

TOP notikumi
1
X
2
2.07
4.15
3.37
1.86
4.48
3.83
2.5
3.6
2.6
1.25
6.25
9.5
2.5
3.4
2.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām