Vītoliņš: Tas azarts, kas bija puišiem – tas bija patīkami

09/11/2023 23:09
Nokopēts
Harijs Vītoliņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc izcīnītās uzvaras pār Franciju sarunā ar LHF preses dienestu sniedzis savus komentārus par spēli.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība šovakar “Daugavas” ledus hallē Rīgā pirmajā pārbaudes spēlē ar 3:1 pieveica gaidāmos pretiniekus 2024. gada pasaules čempionātā Franciju.

“Patīkami iesākt sezonu ar uzvaru. Bija laba kustība, azarts, puišiem bija nopietna attieksme. Mazākums bija labs. Protams, vienmēr var atrast, kā labāk, vairākumā varējām gūt vārtus. Ir pie kā piestrādāt, bet tas azarts, kas bija puišiem – tas bija patīkami. Domāju, ka arī skatītājiem patīkami bija vērot, jo bija visai ātra spēle, daudz kontakta, arī skaisti goli. Patīkami, ka arī “bullīšos” vinnējām – labi izdevusies diena,” uz maču atskatījās Vītoliņš.

Latvija otrajā periodā izvirzījās vadībā ar 2:0, taču trešdaļas izskaņā ielaida vārtus, spēlējot vairākumā. “Sanāca, ka otrajā trešdaļā dominējām un dažus momentus pārspēlējām – tur, kur varēja vienkāršāk nospēlēt, uzmest pa vārtiem, mēs gribējām vēl, vēl, vēl. Kaut kur meistarība pievīla, kaut kur ripa pārleca pāri nūjām, bet tas ir tas, pie kā jāpiestrādā. Šādas pārbaudes spēles parāda, kas mums pietrūkst un kur likt akcentus,” uzsvēra izlases treneris.

“Visvairāk iepriecināja uzvara. Visi puiši patiešām centās. Nebija tā, ka kāds bija atnācis paslidot. Visi dabūja izspēlēties, kāds varbūt vairāk, kāds mazāk. Domāju, ka arī tie puiši, kuri pirmoreiz bija izlasē, sajuta izlases garšu un atbildības sajūtu, jo bija redzams, ka bija nervozitāte un nevarēja pieņemt lēmumus. Bet tas ir normāli, tam procesam ir jāiziet cauri,” secināja Vītoliņš. “Negribu nevienu izcelt, gribu izcelt, ka visa komanda ar degsmi cīnījās.”

Vītoliņš tāpat atklāja, ka rīt Latvijas izlases vārtus sargās Ēriks Vītols, kamēr aizsargu pāri un uzbrucēju virknējumi netiks mainīti, lai spēlētāji iespēlētos.

Rītvakar Latvija un Francija plkst. 19:00 tiksies atkārtoti.

Tralmaks turpina klubā iesākto, Latvija pirmajā pārbaudes spēlē pieveic Franciju

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām