Vodžnarovskis: Porziņģis nereti gribēja trenēties indviduāli, bet “Knicks” nespēja nodrošināt trenerus

porzingis, sportazinas
Kristaps Porziņģis Foto: NY Daily News

Prestižā Ziemeļamerikas medija ESPN slavenais reportieris Adrians Vodžnarovskis savā podkāstā pastāstījis par Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Ņujorkas “Knicks” nesakārtoto sistēmu un latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa vilšanos organizācijā.

Porziņģis šī gada sākumā no “Knicks” tika aizmainīts uz Dalasas “Mavericks” komandu. Līdz šim nav izskanējusi detalizēta informācija, kādēļ notika maiņa, taču vairāki informācijas kanāli ziņojuši, ka tā bijusi Porziņģa izvēle, jo viņš nebija apmierināts ar notiekošo komandu.

“Es joprojām ticu, ka “Knicks” pat ar jaunās vadības ienākšanu klubā nespēja izlabot attiecības ar Porziņģi. Viņi neizdarīja savu darbu.” sacīja Vodžnarovskis. “Kad Kristaps ieradās Ņujorkā, pirms drafta sēdēju vienā automašīnā ar viņu. Porziņģis nemaz nezināja, ka viņu draftēs “Knicks”, bet nekad neaizmirsīšu Porziņģa reakciju, ierodoties Ņujorkā.”

“Viņš visu ceļu skatījās pa logu un ar izbrīnu vēroja milzīgās Ņujokas ēkas,” turpināja Vodžnarovskis. “Viņš bija sajūsmināts par vietu, kur nonācis. Pirmajā intervijā Kristaps ar saviem vārdiem parādīja, ka ir gatavs spēlēt NBA. Pēc Porziņģa teiktā uzreiz varēja saprast, ka viņš nevēlas tikt salīdzināts, piemēram, ar Darko Miličiču [2003. gada NBA drafta otrais numurs, kura karjera līgā nebija veiksmīga].

“Man radās iespaids, ka Porziņģa domu gājiens ir šāds: “Ja jūs domājat, ka esmu šāda tipa spēlētājs – jūs neesat izdarījuši savu mājasdarbu un paskatījušies, ko es daru laukumā.” Šādā vecumā spēlētāji parasti nav gatavi sniegt saturīgas intervijas, bet Porziņģis to spēja,” turpināja apskatnieks.

“Kad pēc drafta jautāju, ko Porziņģis sagaida no NBA, viņš teica, ka vispirms vēlas dabūt treniņu centra atslēgu, lai varētu trenēties jebkurā laikā, nevis, kā tas bija Spānijā, kad dažkārt svētdienu vakaros viņš nevarēja tikt uz zāli. Liela daļa spēlētāju uz šādu jautājumu atbildētu kaut ko par pilsētām vai jebko citu, bet Porziņģis sniedza labu atbildi,” sacīja Vodžnarovskis.

“Ņujorkā ir uzskats, ka Kristaps pats ir vainīgs, ka viņam kaut kas nepatika. Tomēr viņš ir spēlētājs, kurš vēlas visu laiku trenēties un būt profesionālā vidē. Fila Džeksona laikā bija brīži, kad Porziņģis vēlējās agri no rīta trenēties individuāli, taču viņam ne vienmēr bija pieejami treneri, kas ar viņu strādātu. Un šādas situācijas nebija reti. Kristaps bija neapmierināts ar elementārām lietām, kas būtu jānodrošina profesionālai komandai,” turpināja ESPN reportieris.

“Porziņģa un “Knicks” vadības attiecības tā arī neuzlabojās. Viņi veica maiņu, taču, godīgi sakot, es neticu, ka “Knicks” vēl kādreiz draftēs tik talantīgu spēlētāju,” sacīja Vodžnarovskis. “Viņi beidzot bija ieguvuši spēlētāju, ap kuru būvēt komandu, turklāt Porziņģim patika Ņujorka. Viņš pierādīja, ka ir gatavs tikt galā ar lielo spiedienu.”

“Šobrīd mēs varam runāt par “Knicks” katastrofālo starpsezonu brīvo aģentu tirgū jo viņi neieguva nedz Kairiju Ērvingu, nedz Kevinu Durantu, taču kopumā situācija būtu daudz labāka, ja Ņujorkas klubs būtu piedāvājis Porziņģim piecu gadu maksimālo līgumu,” sacīja Vodžnarovskis.

Tikmēr cita ESPN žurnāliste Ramona Šelburna komentēja laiku, kad “Knicks” prezidents bija Džeksons. “Porziņģis bija kā starpnieks Džeksona un Karmelo Entonija attiecībās. Viņam nepārtraukti jautāja par to, bet ko Kristapam vajadzēja atbildēt? Porziņģis bija tikai savā otrajā NBA sezonā. “Knicks” prioritāte nebija Porziņģis, bet Entonijs, taču bija jābūt otrādāk. Viņi tikko draftēja Vienradzi – ieguva jauno zvaigzni! Tomēr “Knicks” apkārtējā enerģija bija toksiska Melo dēļ.”

Vodžnarovskis vien piebilda, ka nav svarīgi, kas ir “Knicks” ģenerālmenedžeris, ja kluba īpašnieks Džeimss Dolans ir radījis negatīvu auru. “Tas viss nāk no viņa un varat paskatīties, kur “Knicks” šobrīd atrodas.”

Porziņģis 2015. gada NBA drafta ceturtais numurs. Viņš ir visu laiku visaugstāk draftētais latviešu basketbolists, turklāt arī pelnošākais atlēts Latvijas vēsturē, jo šovasar noslēdza piecu gadu līgumu 158 miljonu dolāru (139 miljonu eiro) vērtībā ar “Mavs”.

Porziņģa ēras sākums Dalasā – vai panākumi nāks uzreiz?

>>>PIEVIENOJIES SPORTAZINAS.COM “TELEGRAM” GRUPAI ŠEIT<<<

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par