Voris: Pēc pagājušās sezonas īsti nebija variantu, kā tikai spēlēt Ukrainā

31/08/2021 16:40

Aizvadīto sezonu latviešu vārtsargs Jānis Voris sāka Dānijā, savukārt 2020. gada decembra beigās viņš pievienojās Rīgas “Dinamo”. Pētera Skudras trenētajā komandā Voris aizvadīja 11 mačus, savukārt starpsezonā negaidīti nonāca Ukrainas komandā Doņeckas “Donbass”, kura savas mājas spēles aizvada Doņeckas apgabala Ukrainas kontrolētās daļas pilsētā Kramatorskā.

Iepriekšējās nedēļas nogalē komandas mājvietā norisinājās pārbaudes turnīrs “Donbass Open Cup”, kurā mājinieki triumfēja visai pārliecinoši. Pēc pirmā mača, kurā “Donbass” pārspēja “Kremenchug” ar 5:1, pats Voris laukumā parādījās trešajā periodā [rezultātam esot 5:0] un nospēlēja 14 minūtes, “Sportazinas.com” satikās ar vārtsargu, lai uzdotu viņam dažus jautājumus.

“Treneris izdomāja, ka arī man jāiedod spēles prakse. Džeki labi spēlēja, īsti neļāva pretiniekam mest pa vārtiem. Bija kādi trīs metieni, viens diemžēl ielidoja vārtos. Tas ir, lai būtu gatavs nākamajai spēlei, jo pirms tās nebūs treniņš. Komandā esmu iejuties no pirmās dienas, visi puiši ir atvēri un laipni, problēmu ar to nav, galvenais jāķer ripas. Valodas barjeras arī nav, krievu valodu zinu ļoti labi,” atklāja 21 gadu vecais hokejists.

“Donbass Open Cup” mači norisinājās bez apmeklētības ierobežojumiem, un neliela halle ar nedaudz vairāk kā 400 sēdvietām bija aizpildīta gandrīz uz 100%. “Tur nav, ko pierast, tas ir ļoti patīkami. Uzreiz lielāks prieks, kad spēlē pie pilnām tribīnēm. Skatītāji dzen uz priekšu, man patīk. Mums ir ļoti skaļi un atraktīvi fani, to varu pateikt uzreiz pēc pirmajiem mačiem,” stāsta Voris, kurš ar “Dinamo” Rīgā pagājušajā sezonā bija spiests spēlēt tukšā arēnā.

“Kā sanāca, ka pēc sezonas KHL spēlēju Ukrainā? Tas ir labs jautājums. Nebija īsti citu variantu, kur spēlēt,” situāciju iezīmēja vārtsargs. “Tirgus arī nebija tāds, kāds tas varēja būt, ja nebūtu pandēmija. Esmu tur, kur esmu, te ir laba komanda, labs treneris, laba iespēja izaugsmei. Var just, ka “Donbass” ir Ukrainas hokeja grands, visi pretinieki mūs respektē. Ļoti laba organizācija, tuvu KHL līmenim,” viedokli pauž latviešu hokejists.

Jānis Voris

Jānis Voris | Foto: Doņeckas “Donbass”

Pilsētu Voris vēl nav iepazinis, jo tam īsti nav bijis laika. “Tikai nesen ievācos dzīvoklī. Mums bija smaga nometne, kura ilga vairāk nekā divas nedēļas. Šajā laikā dzīvojām viesnīcā un īsti nekur negribējās doties. No rīta treniņš, vakarā treniņš, pa dienu guli, pa nakti guli. Pastaigāties īsti vēl nav sanācis,” par savu sadzīvi stāsta vārtsargs.”Pagaidām grūti salīdzināt Ukrainas un Dānijas hokeja līmeni, jo bijušas tikai divas spēles tieši pret Ukrainas komandām, secinājumus vēl nevaru izdarīt. Tagad ir tāds vasaras režīms, daudzas komandas ir zem slodzēm un nevar pateikt, cik spēcīgas tās ir.”

11 spēlēs “Dinamo” rindās Voris atvairīja 86,5% metienu un vidēji ielaida 3,55 ripas. “Pavisam noteikti varēju nospēlēt labāk. Bija labas lietas, bija sliktas lietas. Vajadzētu pieslīpēt sliktas lietas, lai varētu atgriezties tur, kur es biju. Nepiekritu, ka “Dinamo” mani vienkārši pameta zem tanka. Esmu priecīgs par katru iespēju, par katru spēli, kurā man uzticēja vārtu drošību.”

Šī sezona būs vēsturiska “Donbass” un visam Ukrainas hokejam, jo Vora pārstāvētā komanda piedzīvos debiju IIHF Čempionu līgā. “Ir patīkams uztraukums pirms šiem mačiem [pirmā spēle paredzēta 3. septembrī]. Nezinām, ko sagaidīt, domāju, ka būs labs turnīrs un “Donbass” ir labas izredzes tikt nākamajā kārtā, jo mums ir ļoti meistarīgi spēlētāji komandā,” pārliecināts vārtsargs.

“Vakar [26. augustā] noskatījos izlases spēli pret Itāliju, džeki ir malači, priecājos par viņiem. Ceru, ka arī šodien [27. augustā] vēl paspēšu noskatīties pēdējās minūtes. Lai pašam kļūtu tuvāk izlasei, vajadzētu aizvadīt pāris spēcīgas sezonas profesionālajā hokejā. Attīstīties fiziski, noķert tādu stabilitātes līmeni, lai varētu spēlēt bez kritumiem,” uzskata Voris.

“”Donbass” mums arī ir vārtsargu treneris, no kura esmu uzzinājis dažas nianses. No katra treneris var kaut ko uzzināt, kā varēja labāk nospēlēt katrā situācijā. Tad dienas beigās to visu savelc kopā un izmanto. Vēl pirms sezonas treneris teica, ka spēles laiks tiks sadalīts visai vienkārši – kurš demonstrēs labāku sniegumu konkrētā brīdī, tas arī spēlēs. Ja vārtsargs būs labs, tad nebūs tādas mētāšanās, ka nākamajā mačā tāpat jāsēž soliņā,” teica latviešu ripu ķerājs.

Jānis Voris

Jānis Voris | Foto: Doņeckas “Donbass”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…