WADA: Ukraina pirms Tokijas OS krāpās ar dopinga analīzēm

27/10/2021 15:32
WADA, www.sportazinas.com

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) atklājusi, ka Ukraina, lai izpildītu prasības pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm, apzināti sacensību laikā savāktos paraugus uzdeva kā ārpus sacensībām ņemtus. WADA paziņoja, ka ir publiskots izmeklēšanas pret Ukrainas antidopinga aģentūru NADC kopsavilkums, kurā cita starpā atklāts, ka NADC pretēji noteikumiem informēja sportistus par gaidāmajām pārbaudēm.

Pret NADC sākta procedūra atbilstības WADA prasībām noteikšanai. WADA galvenais izmeklētājs Ginters Joungers norādīja, ka neatbilstošās prakses ilgums un mērogs varētu liecināt par “būtiskiem organizatoriskiem trūkumiem NADC”.

Pasaules antidopinga uzraugs atklājis vismaz sešus gadījumus, kad sacensību laikā ņemti paraugi noformēti kā ārpus sacensībām ņemti, tādējādi palīdzot sportistiem sasniegt minimālo dopinga analīžu skaitu, kas bija nepieciešams pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Joungers piebilda, ka tāda krāpšanās var ietekmēt arī testēšanu, jo sacensību laikā ņemtajiem paraugiem ir noteikts vairāk aizliegto vielu nekā ārpus sacensībām, tādējādi rezultātos var neuzrādīt vielas, kas sacensībās ir aizliegtas, bet atļautas ārpus tām. Joungers gan piebilda, ka atkārtotās pārbaudēs visi paraugi bijuši negatīvi. WADA secinājusi, ka kopš 2012.gada Ukrainas sportisti saņēmuši brīdinājumus par dopinga pārbaudēm, kurām pēc noteikumiem bija jābūt negaidītām.

Joungers norādīja, ka NADC pārstāvji zvanījuši sportistiem vai viņu treneriem, lai brīdinātu, ka nākamajā dienā jāierodas uz analīžu nodošanu, šādu praksi bieži izmantojot pirms nozīmīgām starptautiskām sacensībām. Bijuši arī gadījumi, kad visa konkrētas sporta disciplīnas izlase gaidījusi rindā NADC, lai nodotu analīzes.

WADA paziņoja, ka nav rasti pierādījumi tam, ka Ukrainas vieglatlētikas federācija FLAU ir īstenojusi “dopinga un aizsardzības shēmu”, tomēr esot pierādīts, ka kāds FLAU biedrs bijis iesaistīts aizliegtā sarkano asinsķermenīšus pavairojošā līdzekļa EPO nelikumīgā ievešanā. Šī lieta nodota izskatīšanai Vieglatlētikas integritātes vienībā. Privātuma aizsardzības nolūkā WADA nepubliskoja konkrētus iesaistīto vārdus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām