“Warriors” triumfs – nemaz tik negodīgi nebija…

16/06/2017 17:27
Nokopēts
goldensteitas-warriors-www.sportazinas.com

Nacionālās basketbolas asociācijas (NBA) fināls ir noslēdzies kā jau tika prognozēts – ar Goldensteitas “Warriors” drošu uzvaru pār Klīvlendas “Cavaliers” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4:1. “Warriors” izslēgšanas turnīrā sasniedza 16-1 bilanci, kas ir līgas rekords. Šis rekords stāv līdzās citam – regulārās sezonas 73-9 bilancei, ko kareivji iespēja 2015/2016. gada sezonā. Tiesa gan, čempionu gredzenu pēc rekorda sezonas pirkstā vilka princ…atvainojos, Karalis Džeimss. Pēc 73-9 sezonas un zaudējuma finālā, zelta štata komandai pievienojās līgas nesenais MVP Kevins Durants. Dzima superkomanda. Vai “Warriors” ar to ir nogalinājuši basketbolu?

Ieskats vēsturē

Klīvlendas “Cavaliers”

2003. – Ar pirmo numuru tiek draftēts Lebrons Džeimss.

2003.-2007. – Džeimss attīstas un ievelk komandu pirmajā NBA finālā, kur komanda bezcerīgi zaudē Sanantonio “Spurs” sērijā ar 0-4.

2007.-2010. – Džeimss turpina ārdīties, bet viņam apnīk. 2009./10 gada MVP pēc sezonas kļūst par brīvo aģentu.

2011. –  Ar pirmo drafta numuru tiek draftēts Kairijs Īrvings

2011. – 2014. – Notiek komandas sportisko rezultātu lejupslīde. 2013. gadā komanda atkal tiek pie pirmās drafta izvēles un izvēlas kanādieti Entoniju Benetu, kurš neattaisno uz sevi liktās cerības.

2015. – Karalis atgriežas ar papildspēkiem

2016. – NBA tituls.

2017. – NBA fināls, 1:4 pret “Warriors”

Lebrons Džeimss:

2003. gada drafts – tiek izvēlēts ar pirmo numuru

2003.-2007. – Pirmā regulārās sezonas MVP atzinība, sasniegts viens NBA fināls, kas zaudēts.

2010. – Otrais NBA regulārās sezonas MVP tituls. Pacietības zudums. Izslēgšanas turnīra laikā izskan “Man vajag palīdzību no komandas biedriem!” Telefonzvani draugiem – Dveinam Veidam un Krisam Bošam. Miami super-“Heat” rašanās.

Džeimss “Heat” rindās

2011. – NBA fināls, zaudējums 2:4 pret Dallas “Mavericks” ar Dirku Novicki priekšgalā.

2012. – Pirmais tituls. Ar 4:1 sakauta Oklahomsitijas “Thunder” ar Durentu un Vestbruku ierindā. Džeimsam finālsērijas MVP atzinība.

2013. – Otrais tituls. Ar 4:3 pieveikta “Spurs”. Lebronam otrais finālu MVP.

2014. – NBA fināls, zaudējums “Spurs” 1:4.

Atgriešanās mājās (Klīvlendā)

2015. – Zvans Kevinam Lovam un citiem papildspēkiem

2015. – NBA fināls, zaudējums “Warriors” 2:4.

2016. – Trešais NBA tituls un trešā MVP atzinība. Uzveikta “73-9” komanda septītajā spēlē.

2017. – Septītais NBA fināls pēc kārtas. Zaudējums sērijā 1:4.

Goldensteitas “Warriors”

2009. – Draftā ar 7. kārtas numuru tiek izvēlēts Stefans Karijs.

2011. – Draftā ar 11. kārtas numuru tiek izvēlēts Klejs Tomsons.

2012. – Draftā ar 35. kārtas numuru tiek izvēlēts Dreimonds Grīns.

2015. – Izcīnīts NBA tituls

2016. – Regulārās sezonas bilances rekords : 73-9. NBA fināls, zaudēts 3:4 “Cavaliers”.

2016. – Kevins Durants pievienojas komandai. Goldensteitas super-“Warriors” rašanās.

2017. – NBA tituls.

Kāpēc pieminu vēsturi? Stāsta turpinājumā sapratīsiet.

Durents ierodas un… sabojā NBA?

2015/2016. gada sezonā Rietumu konferences finālā tikās rekordu uzstādījušie Goldensteitas “Warriors” pret Oklahomsitijas “Thunder” ar Durantu un Vestbruku ierindā. Pēdējie bija izvirzījušies vadībā sērijā 3:1. Pārsvaru gan tie nespēja noturēt un “Warriors”, uzvarot trīs spēles pēc kārtas, iesoļoja finālā, kurā pēc tam paši dabūja pa pakaļu tādā stilā kā nopēra “Thunder”.

Pēc septītās finālsērijas spēles, kurā Sanfrancisko klubs savu skatītāju priekšā izlaida no rokām čempionu titulu, Dreimonds Grīns esot savā viedtālrunī uzmeklējis Durenta numuru un abi čalojuši par Kevina domām pievienoties svaigajiem neveiksminiekiem, kas tajā pašā laikā bija arī vēsturiski stiprākā komanda regulārajā sezonā. Pēc divām nedēļām Durenta verdikts – pievienojos “Warriors” – izsauca neviennozīmīgu reakciju. Tā jau “73-9” komandai pievienojas nesenais līgas MVP. Un viņš pievienojas komandai, pret kuru bija vadībā 3:1, lai iekļūtu finālā. Lieki piebilst, ka Durentu sāka ienīst daudzi. Sociālajos tīklos parādījas vairāki materiāli, kuros fani dedzināja basketbolista kreklu (jaunais trends). Arī Lebrons piedzīvoja šadus mirkļus, kad nolēma pārcelties uz Maiami.

Kevins Durents

Skatītāji runāja – intriga zudusi (kas pa lielam arī notika). No otras puses – izgāšanās savācot komandu ar vairākām superzvaigznēm nebija nekas svešs šajā līgā. Daudzi klusībā cerēja tieši uz to.

Kā pats Grīns izteicās pēc šī gada finālsērijas, “ja mēs būtu ieguvuši titulu pērn, esmu par 99,9% pārliecināts, ka Kevins nespēlētu pie mums. Zelta maliņas var saskatīt it visā, ja vien ielūkojas (ar to domādams Durenta pievienošanos kā ieguvumu zaudētajam finālam – aut.piez.).”

Durents kļuva par finālsērijas MVP. Viņa statistika – vidēji 35 punkti, 8 atlēkošās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

2017. gada finālsērijas MVP Kevins Durents

Jāatzimē arī viņa atgriešanās pēc traumas neilgi pirms regulāras sezonas noslēguma. Viņš izlaida vairākas nedēļas, bet kopš atgriezās komanda izcīnīja vienu uzvaru pēc otras. Tuvojoties “play-off” aizvien vairāk apstiprinot bažas – “Warriors” var zaudēt paši, bet uzvarēt viņus nevar neviens.

“Warriors” spēlē negodīgo Lebrona spēli?

Daudz tiek runāts, ka klubs no Sanfrancisko ir sabojājis NBA. Nav intrigas, uzvarētājs zināms pirms sezonas, pateicoties superzvaigžņu apvienošanai vienā komandā. Protams, viņi nav ne pirmie, ne pēdējie, kas būvē savu komandu pēc šādiem principiem. Tāpat līgā augušie algu griesti krietni vien klubiem atvieglo iespējas šādas superkomandas izveidot. Un neaizmirsīsim par spēlētāju pašcieņas kritumu – liela daļa gatava likt parakstu uz algas čekas, kurā redzamie skaitļi ir daudz piezemētāki nekā spēlētāja tirgus vērtība.

Taču augstāk redzamajā notikumu attīstības hronoloģijā skaidri iezīmējās tendences – no 2010. gada, par pasaules labāko basketbolistu uzskatītais, Lebrons Džeimss spēlējis vien komandās, kur tiek piekopta “Big-Three” sastāva komplektācija.

Protams, Lebrona aizstāvjiem (kuru nav mazums) ir savi argumenti par superkomandu būvēšanu. Sākot jau ar Džordana – Rodmana – Pipena “Bulls”. Šajā gadījumā gan jāatzīmē, ka no visām nosauktajām, šī komanda izveidojās un salikās kopā visorganiskāk. Tas arī ir viens no iemesls, kāpēc tai “superkomandu mākslīgajā veidošanas laikmetā” tiek vismazākā deva kritikas.

Nedaudz zinošāki fani izceltu arī 1997. gada “Rockets”, kad Čārlzs Bārklijs pievienojās Hakīmam Olažuvānam un Klaidam Draksleram. Tas pats Bārklijs, kurš vairākkārt ir iesaistījies publiskos konfliktos ar Lebronu par to, ka Lebrons izvēlas sev komandas biedrus.

Tāpat 2004. gada Losandželosas “Lakers” modelis, kad ar Kobe Braianta un Šakila O’nīla tandēmu vairs nebija gana, lai cīnītos par titulu, tāpēc tika piesaistīti (tiesa gan, karjeras norietā) Gerijs Peitons un Karls Melouns. Tad Bostonas “Celtics” apvienošanās ar Gārnetu, Pīrsu un Alenu…

Savukārt, ja paskatāmies “Warriors” virzienā, tad Karijs, Tomsons un Grīns (komandas kodols) ir draftētie un kluba sistēmā izaugušie spēlētāji. Durents ir ĻOTI SALDS ķirsītis uz kūciņas! Pie tam līga, paaugstinot algu griestus, pati radīja labvēlīgu augsni, lai izveidotos superkomanda.

Var jau oponēt, ka “Cavs” otrais superstārs Īrvings arī ir kluba draftēts, bet visiem vajadzētu atcerēties – ja Lebrons nepārietu uz Maiami, Īrvings nemaz nenonāktu Klīvlendā, jo ar Džeimsu ierindā “Cavs” nekad mūžā netiktu pie drafta pirmā numura!

Lebrons kopš 2010.gada ir vācis sev apkārt zvaigznes. Un ne tikai. Lebrons sev apkārt pulcē ne tikai zvaigznes, bet arī laba līmeņa spēlētājus. Tieši Lebrona dēļ tika parakstīts līgums (lielāks nekā uz to brīdi pienāktos) ar Tristanu Tompsonu, tāpat tika piesaistīti Imans Šumperts un Dž. R. Smits. Tāpat bijušais ASV izlases saspēlēs vadītājs Derons Viljamss pievienojās “Cavs” neilgi pēc tam, kad Džeimss bija publiski izteicies: “Man vajag saspēles vadītāju!” Lūdzu!

Kad Džeims pievienojās “Heat”, bija līdzīgas runas par to, cik tas ir godīgi pret pārējām līgas komandām. Paldies Dievam, ka ceļā nostājās Dallasas “būt vai nebūt” komanda, kas ieguva titulu. Savukārt nākošajā sezonā Maiami jau kruīza robā ieguva Lebronam pirmo titulu. Grūtākās cīņas bija pat savas konferences finālā ar “Pacers” nevis Durentu un Vestbruku.

Maiami "Heat", sportazinas

Dveins Veids, Lebrons Džeimss un Kriss Bošs svin pirmo titulu “Heat” rindās

Principā Lebrons spēlēja interesantu spēli. Bet viņu šoreiz apspēlēja ar viņa ieročiem. Ja “Mavericks” un “Spurs” pārākuma atzīšana bija balstāma uz disciplīnas un taktisko gudrību rēķina, tad “Warriors” šogad ieguva titulu tā, kā to vienmēr ir gribējis pats Džeimss.

Atkāpei, kaut vai provocējoši, bet parunāsim par Džeimsa izcīnītajiem tituliem. Protams, viņa perfektais un daudzpusīgais sniegums – tā ir aksioma. Bet… Pirmais tituls ar “Heat” – pusmirušais Maiks Millers atdzīvojas un kritiskos brīžos izvelk sērijas atslēgas spēli ar saviem trīspunktiem. Nākošais tituls – Bošs izcīna bumbu un Alens iemet traku trīni, panākot sērijas septīto spēli. Un svaigākais – Īrvinga uzvaras metiens Ouklendā Karijam aizdedzinot uzacis.

Protams, neba šie trīs vīri vienatnē nokārtoja katrs savu sēriju. Lai uzvarētu sērijas ir nepieciešams kas vairāk. Iepriekš Lebronam šādu palīgu Klīvlendā nebija, kā rezultātā tikai vienreiz tika sasniegts fināls. Sakritība? Domājiet paši.

Ir NBA un ir Goldensteita

Goldensteita visiem paliks atmiņā kā čempions, kam nenācās pārvarēt grūtības, jo šis nebija “pārvarēt grūtības un izcīnīt saldu uzvaru” gads. Šis, priekš kareivjiem, bija “dominances un pārākuma” gads, kas izskatās, vēl turpināsies pāris gadus, spriežot pēc Durenta un Karija un citu izteikumiem publiskajā telpā par komandas kodola saglabāšanu.

Jau šajā sezonā Goldensteita izcīnīja 51 uzvaru ar starpību mērāmu divcipara skaitlī. Sezonu tā noslēdza ar NBA “play-off” turnīra rekordu un kopumā ar 30 uzvarām pēdējās 32 spēlēs.

Ja “Warriors” izdarīja kaut ko nepareizi, tad vienīgi to, ka viņi neradīja šaubas par savu pārākumu. Vairāku zinātnieku pētniecības studijās ir izvirzītas tēzes par vairākām paralēlajām pasaulēm. Ka to uz mūsu zemeslodes esot vairākas un tās katra atrodas savā dimensijā. Un “Warriors” šobrīd neatrodas nevienā dimensijā kopā ar pārējiem NBA dalībniekiem.

Kā vienīgo plusu šādam vienas komandas pārākumam redz tās spēli – ātra, izklaidējoša, atraktīva un balstīta uz tālmetieniem. Taču arī šajā sakarā fani sāk sūdzēties. Sak, “Warriors” demonstrētais basketbols pārstāj kļūt par izklaidi jau pēc pirmās ceturtdaļas…

Klīvlendai šogad tiešām nebija variantu. Nevienam nebūtu. Džeimss kļuva par pirmo spēlētāju NBA vēsturē, kas finālsērijā VIDĒJI (!) izcēlās ar triple-double. Pat ar to bija par maz…

Lebrons Džeims, www.sportazinas.com

Džeims prāto – kā lai es uzveicu “Warriors” ?

Pēdējo spēli “Cavs” zaudēja ar deviņu punktu starpību. Pateicoties… Dž. R. Smitam, kurš realizēja septiņus tālmetienus. Visa komanda realizēja metienus no spēles ar 53% precizitāti, trīspunktnieki tika realizēti ar gandrīz 50%, bet Goldensteita tāpat izskatījās krietni pārāka.

Kur skatās līga? Protams, superzvaigznēm apvienoties zem jumta vēl aizvien būs aktuāli arī nākotnē. Bet šādās situācijās arī līgas vadībai ir savi instrumenti. Tā var uzlikt veto spēlētāju maiņām. Spilgts piemērs bija 2012.gadā. Līga apturēja maiņu, kā rezultātā Kriss Pols nonāktu Losandželosas “Lakers” klubā pie spēku briedumā esošu Kobi.

Taču līga nevar aizliegt pievienoties kādam spēlētājam attiecīgai komandai kā brīvajam aģentam. Tāpat tā nevar piespiest spēlētājiem NElikt parakstu uz līgumiem, kur viņi saņem mazāku summu nekā pēc idejas spēlētājs maksā NBA tirgū.

Skaidrs ir viens. Jau laikos, kad Durents nebija pievienojies komandai, Goldensteita bija ļoti liels spēks. Neiet Karijam, iet Tomsonam vai Grīnam. Tagad šim trio klāt ir Durents. Kāpēc Gondensteitas panākumu nevajadzētu pārlieku noniecināt? Jo komandas kodola pamatā ir kluba sistēmā izaugušie spēlētāji. Kas traucēja Klīvlendai izveidot ko līdzīgu? “Cavs” bija pat divas pirmās drafta iespējas, no kurām viena tika noskalota podā…

Ja “Warriors” komanda spēs saglabāt komandas kodolu, izskatās ka līgā nākošos četrus piecus gadus čempions var arī nemainīties. Kam tas būs izdevīgi? Visas atbildes uz mūsu jautājumiem sniegs laiks.

Komentāri

  • Lienis
    27/06/2017 21:49

    Tieši tā. Paša kluba izaudzināti spēlētāji.
    Turklāt, kā apskatnieki saka, ka KD sevišķi ērta spēlēšana nav bijusi dēļ pašas OKC vadības.

  • Ilzis
    28/06/2017 02:18

    Bet vai tad kāds ko baigi pārmet GSW kā klubam? Pārmet Durentam par mīksto gājienu, kas ir daudz nožēlojamāks, nekā Lebrons jebkad izpildījis.
    Un vēl diezgan smieklīgi, ka tāds Grīns šādā situācijā un pie šāda sastāva velk krekliņus, lecās ar Lebronu.

  • Oug
    14/07/2017 21:45

    Es par skaistu basketbolu un warriors spēli ir bauda skatīties (ko nevar teikt par lebrona nepārtraukto un samocīto solo).

  • ES
    28/07/2017 12:42

    GSW izdarīja visu pareizi – neiedeva 23milj līgumu Bārnsam, bet iedeva 26milj līgumu Durantam. Viss pareizi! Tā rīkotos katrs NBA komandas GM.
    Durants – vēlējās titulu un dabūja. 2016.gada konferences fināls – salauzts Karijs un Igudala, tāpēc OKC vispār bija varianti. Tad kad abi drusku atkopās, tas arī aizgāja 3:0 GSW labā. Ar sienā skrējēju Vestbruku nekas nesanāktu!

  • ES
    28/07/2017 12:43

    GSW izdarīja visu pareizi – neiedeva 23milj līgumu Bārnsam, bet iedeva 26milj līgumu Durantam. Viss pareizi! Tā rīkotos katrs NBA komandas GM.
    Durants – vēlējās titulu un dabūja. 2016.gada konferences fināls – salauzts Karijs un Igudala, tāpēc OKC vispār bija varianti. Tad kad abi drusku atkopās, tas arī aizgāja 3:0 GSW labā. Ar sienā skrējēju Vestbruku nekas nesanāktu!

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
2.05
3.75
3.3
2.1
-
1.75
2.2
4
2.75
1.28
5.5
11
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām