“Wizards” treneris izceļ pozitīvo Porziņģa un Bīla aizmainīšanā

22/09/2023 17:58
Nokopēts
Vess Anselds

Nacionālas basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris Vess Anselds sarunā ar “NBA.com” komentējis Kristapa Porziņģa un Bredlija Bīla aizmainīšanu, kā arī lūkojās gaidāmajā sezonā.

“Wizards” iepriekšējā sezonā ieņēma 12. vietu Austrumu konferencē, otro gadu pēc kārtas un ceturto reizi pēdējo piecu sezonu laikā nekvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Maijā tika veiktas izmaiņas Vašingtonas vienības “ofisā”, par kluba basketbola operāciju prezidentu kļūstot Maiklam Vingeram, bet par ģenerālmenedžeri tika iecelts Vils Dokinss.

“Wizards” jaunā vadība uzreiz nāca klajā ar skaļu paziņojumu, ka, ja tas tiek uzskatīts par pareizo soli, kluba īpašnieks Teds Leonsis ir ļāvis veikt sastāva pārbūvi. Tas arī notika – starpsezonas ievadā Vašingtonā visu savu līdzšinējo karjeru pavadījušais Bīls nonāca Fīniksas “Suns” komandā, kamēr Porziņģis pēc pusotras sezonas galvaspilsētā tika aizmainīts uz Bostonas “Celtics”.

“Būtībā mums ir jauna komanda. Daudz izmaiņu, sastāvs ir pavisam citādāks. Zaudējām franšīzes spēlētāju [Bīlu], kā arī labi iepazītu spēlētāju [Porziņģi]. Nevaram aizmirst to, cik liels bijis Bīla ieguldījums, taču mēs pretī ieguvām diezgan talantīgus spēlētājus. Tāpat mūsu algu griestu un finansiālā elastība ir labāka. Dodoties uz priekšu, tas mums dod daudz brīvības. Ar daudziem jauniem talantiem — septiņiem spēlētājiem, kuri ir jaunāki par 27 gadiem — viss liksies un izskatīsies citādāk, bet tā ir šīs komandas veidošanas aizraujošākā daļa,” izteicās Anselds.

“Tas prasīs laiku,” par atjaunotā sastāva ķīmijas izveidošanu sacīja “Wizards” stūrmanis. “Es nedomāju, ka šo procesu var paātrināt. Mums ir kārtīgi jāstrādā, lai attīstītos. Daži spēlētāji uz priekšu ies ātrāk nekā citi, bet paredzu, ka tādi puiši kā Deni [Avdija], Korijs [Kisperts] un Daniels, [Gafords] spers patiešām lielus soļus savā attīstībā.”

“Tāpat Džordans Pūls ir tikai 24 gadus vecs, ārkārtīgi talantīgs spēlētājs, kuram, manuprāt, ir daudz vietas, kur augt. Kails Kuzma tagad 27 gados jau kļuvis par veterānu, tāpēc viņam būs jāuzņemas vadošā loma,” potenciālos jaunos līderus izcēla Anselds. “[Šajā pārbūves procesā] ir daudz kas pozitīvs. Protams, katru reizi, kad notiek pārmaiņas, pielāgošanās tām var ilgt dažus mēnešus –  cerams, mums tas neprasīs tik ilgi, taču būs nepieciešams laiks, lai mēs “saplūstu”.”

Medijs: Palikšana bez Porziņģa un Bīla ir labākais, kas starpsezonā noticis ar “Wizards”

“Wizards” ĢM par Bīla maiņu: Darījums bija abpusēji izdevīgs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām