WRC sezona sākas ar Ožjē triumfu Montekarlo rallijā

25/01/2021 11:58

Francijas pilots Sebastjans Ožjē aizvadītajā nedēļas nogalē tirumfēja pasaules rallija čempionāta (WRC) jaunās sezonas pirmajā posmā, uzvarot Montekarlo rallijā. Ožjē karjeras laikā uzvarējis 50 rallijos, astoņas reizes finišējot pirmais tieši Montekarlo. Viņa tautietim Sebastjanam Lēbam šeit ir par uzvaru mazāk.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmās divas vietas aizņēma piloti, kas brauc ar “Toyota Yaris” spēkratu, jo otrais bija brits Elfins Evanss, kurš zaudēja 32,6 sekundes. Minūti un 13,5 sekundes lēnāks par uzvarētāju bija trešās vietas ieguvējs Tjerī Nevils no Beļģijas (“Hyundai I20 Coupe”).

Savukārt minūti aiz goda pjedestāla palika Latvijas eksčempions Kalle Rovanpere no Somijas (“Toyota Yaris”), kurš bija ceturtais. 2019.gada čempions Ots Tenaks no Igaunijas (“Hyundai I20 Coupe”) sestdien vairākas reizes pārdūra riepu un ralliju nepabeidza.

“Ja man būtu tikai viens rekords, labprāt gribētu, lai tas ir tieši Montekarlo rallija uzvaru rekords. Jo tieši Montekarlo es atklāju ralliju, tāpēc šis rekords ir visvērtīgākais. Tas ir arī lielisks sezonas sākums,” teica Ožjē, kurš dzimis netālajā Gapas pilsētā.

Montekarlo rallijs norisinājās 89.reizi vēsturē. Sezonas otrais posms paredzēts februāra beigās Somijā. Šosezon iecerēti 12 etapi, no kuriem septītais norisināsies Igaunijā. Iepriekšējā sezonā čempiona tronī atgriezās Ožjē, kurš izcīnīja savu septīto titulu karjerā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 16:59

“Danku” konkursā gatavojas startēt spēlētājs, kurš NBA karjerā nav “iedankojis” ne reizi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “danku” konkursā, kas šogad risināsies Zvaigžņu spēles puslaika pārtraukumā, plāno piedalīties Indiānas “Pacers” spēlētājs Kasijuss Stenlijs, kurš šosezon nav izpildījis nevienu sekmīgu “danku”. Medija ESPN žurnālists…