Zaripovs saņem dāvanu – diskvalifikācija praktiski atcelta

21/11/2017 20:50
Nokopēts
Zaripovs, sportazinas

Krievijas hokejists Daniss Zaripovs, kurš šovasar tika diskvalificēts par aizliegto vielu lietošanu, saņēmis diskvalifikācijas termiņa saīsinājumu un pēc divām dienām jau atkal drīkstēs piedalīties Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) turnīros.

Zaripovam sākotnēji tika piešķirta divu gadu diskvalifikācija no IIHF turnīriem, kurai teorētiski bija jāilgst no 2017. gada 23. maija līdz 2019. gada 23. maijam. Tomēr IIHF nolēmusi atcelt aizliegumu un saīsināt to par pusotru gadu. Jaunais termiņš nosaka, ka Zaripovs ir diskvalificēts līdz 2017. gada 23. novembrim.

Pēc diskvalifikācijas piespriešanas Kazaņas ”Ak Bars”, kas nesen kā bija noslēgusi līgumu ar uzbrucēju, to lauza jo bija skaidrs, ka hokejists divus gadus nevarēs vienībai. Ja iepriekš piespriestā diskvalifikācija izpildītos, tad Zaripovam nāktos izlaist divus pasaules čempionātus un olimpiskā spēles.

36 gadus vecais hokejists visu savu karjeru ir pavadījis Krievijā, kļūstot par četrkārtēju Gagarina kausa ieguvēju Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), kā arī sešas reizes piedalījies KHL Zvaigžņu spēlē. Šajā līgā viņš spēlējis divās komandās – Kazaņas ”Ak Bars” līdz 2012/13. gada sezonai un Magņitogorskas ”Metallurg” līdz 2016/17. gada sezonai.

Pēc lēmuma par diskvalifikāciju Zaripovs apsvēra iespēju debitēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL), jo par viņu interesi izrādījās Sentluisas ”Blues”, tomēr pāreja nenotika un jauno sezonu hokejists neiesāka NHL, kur viņš teorētiski drīkstēja spēlēt. Pagaidām nav zināms, kurā komandā Zaripovs turpinās savu karjeru.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām