Zināms, kad Nitišs atgriezīsies pasaules rallijkrosa čempionātā

Reiniss Nitišs, sportazinas.com
Foto: ReinisNitissRX

Latviešu autosportists jūlija pirmajā nedēļas nogalē atgriezīsies pasaules rallijkrosa čempionāta sacensībās, piedaloties sezonas sestajā posmā Zviedrijā.

Nitišs šosezon ir “GRX Taneco” vienības attīstības braucējs, nepiedaloties visos pasaules čempionāta posmos. Pagaidām viņš startējis vienā etapā – līdz šim viņš startējis tikai pirmajā posmā Abū Dabī, kur ar “Hyundai i20” spēkratu sasniedz pusfinālu prestižākajā “Supercar”, taču tajā piedzīvoja iespaidīgu avāriju, uzlidojot uz konkurenta jumta.

Sacensības Zviedrijā notiks 6.-7.jūlijā.

“Fakts, ka iespējams startēšu Zviedrijas posmā aizkulisēs cirkulēja jau kādu laiku, taču tikai salīdzinoši nesen komanda apstiprināja manu dalību šajās sacensībās. Gan Niklass Grenholms, gan Timurs Timerzjanovs ir pierādījuši komandas auto potenciālu, kas uzliek zināmu latiņu arī manam sniegumam. Vienlaikus jāsaka, ka Zviedrijas trase ir ar ļoti specifiskām īpatnībām, tādēļ mans primārais uzdevums būs palīdzēt komandas biedriem, lai kopā varam iespējami ātrāk atrast pareizos regulējumus,” sportista pārstāvji citē Nitiša teikto. “Zviedrijas trase man nekad nav gājusi “no rokas”. Tā ir ļoti prasīga kā pret tehniku, tā arī braucēju – nepieciešams smags darbs, lai uzrādītu labu rezultātu. Arvien svaigā atmiņā ir pērnā gada sacīkstes, kad uzvaru [Eiropas čempionāta ieskaitē] ar “elkoņiem” izcīnīju, burtiski cīnoties līdz pēdējam milimetram. Darīšu visu iespējamo, lai svētdienas pēcpusdienā uz goda pjedestāla stāvētu tikai GRX komandas piloti.”

“Prieks, ka Reinis būs atpakaļ mašīnā. Abū Dabī sacensības viņam beidzās visai neveiksmīgi, taču līdz tam Nitišs apliecināja savu ātrumu. Zviedrijā ir čempionāta spilgtākās sacensības un sagaidāms, ka starp dalībniekiem Reinis nebūs vienīgais papildinājums. Tas būs izaicinājums gan viņam, gan komandai, un mums noteikti būs nepieciešamas viņa zināšanas un dati no trases, kas palīdzēs uzlabot visu mūsu mašīnu sniegumu,” pauda GRX komandas vadītājs Jusi Pinomaki.

Šobrīd pasaules čempionāta apritē no latviešiem regulāri startē tikai Jānis Baumanis, kurš sezonas kopvērtējumā ieņem augsto ceturto vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par