Zināms “VEF Rīga” grozs FIBA ČL izlozē

Jānis Gailītis, sportazinas.com
Jānis Gailītis | Foto: Rīgas VEF

nosauksi šīs sezonas kvalifikācijas kārtību, regulārās sezonas izlozes nosacījumus, kā arī izlozes grozus. Latvijas komanda “” pēc ranga iekļauta piektajā grozā no astoņiem.

FIBA Čempionu līgas izspēle sāksies ar kvalifikācijas turnīru, kurā piedalīsies 16 komandas. Tās arī ir iedalītas četros grozos, no kuriem tiks izveidoti astotdaļfināla pāri, kas uzsāks izslēgšanas spēļu turnīru. Četras labākās no šīm vienībām iegūs iespēju spēlēt regulārajā sezonā.

2020./2021. gada ČL sacensības sastāvēs no 32 komandām. 28 regulārā turnīra vienības jau ir zināmas. Visos izložu posmos tiks ņemts vērā princips, ka nevienā grupā nevarēs būt divas vienas valsts komandas, izņemot Turciju, kurai būs pieci klubi šajā līgā.

Jau tagad zināms, ka rīdzinieki nebūs vienā grupā ar Ungārijas “Falco Szombathely”, Itālijas “Brindisi” un Spānijas „Bilbao”.

Kvalifikācijas spēles sāksies 15.septembrī, bet 13.oktobrī plānoti pirmie grupu turnīra dueļi. 32 komandas tiks sadalītas četrās grupās pa astoņām katrā, un nākamo kārtu sasniegs katras apakšgrupas četri labākie klubi. Tie izslēgšanas spēlēs līdz pat “Final Four” aizvadīs sērijas līdz diviem panākumiem, bet pēc tam sekos pusfināli un fināls, kurā uzvarētājam tiks piešķirts viens miljons eiro.

Šajā sezonā, kurā koronavīrusa pandēmijas dēļ netika izspēlēts Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīrs, par valsts čempioni tika apstiprināta tieši “VEF Rīga”, kas no pašmāju komandām sasniedza labāko rezultātu Latvijas-Igaunijas līgā.

Jau ziņots, ka Latvijas čempionvienība noslēgusi līgumus ar latviešiem – Mārci Vītolu, Arnoldu Helmani, Aigaru Šķēli, Verneru Kohu un Arti Ati.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par