Znarokam un Vītoliņam pirmā uzvara pār Kanādas izlasi

16/12/2017 20:49
Krievijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Sestdien, 16.decembrī, tika aizvadītas divas spēles Eirotūres posmā (saukts arī par “Channel One” kausu).

Pirmajā dienas spēlē savā starpā tikās Zviedrijas hokeja izlase ar Dienvidkoreju un uzvaru svinēja skandināvi ar rezultātu 5:1. Par spēli variet lasīt ŠEIT.

Tikmēr otrajā dienas spēlē mājinieki Krievijas izlase tikās ar Kanādas izlasi un svinēja uzvaru ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).

Jau spēles sākumā bija nelieli asumi, kad saķērās Jegors Jakovļevs (Sanktpēterburgas SKA) un Brendons Kozuns (Jaroslavļas “Lokomotiv”). Abi saņēma divu minūšu noraidījumu par rupjību. Arī turpinājumā laukumā bija vērojama asa un saspringta spēle. Viens no atslēgas momentiem varēja būt Vadima Šipačova 5+20 (līdz spēles beigām) noraidījums astotajā minūtē, taču Vasīlijs Kosečkins (Magņitogorskas “Metallurg”) savus vārtus atstāja neskartus.

Otrajā spēlē turpinās bezkompromisu cīņa, bet rezultāts nemainījās. Krievija nespēja izmantot divus vairākumus. Tāpat arī kanādiešiem bija vairākas iespējas atklāt spēles rezultātu.

Trešais periods iesākās ar asumiem, kad savā starpā saķērās krievu uzbrucējs Sergejs Kaļinins (Sankpēterburgas SKA) un Mets Elisons (Magņitogorskas “Metallurg”). Kaļininam divu minūšu sods, bet Elisons saņema 2+2. Krievijai vajadzēja mazāk par minūti, lai izmantotu skaitlisko vairākumu. No iemetiena apļa precīzs bija Ņikita Ņesterovs (Maskavas CSKA). Krievi pārsvaru dubultoja noslēdzošā perioda trešajā minūtē, kad izcēlās Sergejs Plotņikovs (Sanktpēterburgas SKA). Krievija jau mazāk kā pēc minūtes pēc gūtajiem vārtiem palika mazākumā, bet kanādieši to nespēja izmantot. Turpinājumā vārti vairs netika gūti un spēle noslēdzās ar 2:0 Krievijas labā.

Jāpiebilst, ka šī Oļegam Znarokam, kā Krievijas nacionālās izlases galvenajam trenerim, bija pirmā uzvara pār Kanādas izlasi. Iepriekšējos četros mačos tika piedzīvoti zaudējumi (PČ fināls 2015.gadā 1:6, pārbaudes spēle pirms Pasaules kausa 2:3 papildlaikā, Pasaules kausa pusfināls 3:5 un 2017.gada PČ 2:4).

Par smago spēles manieri liecina arī statistikas dati – metienu attiecība vien 16:15 Krievijas labā, bet nopelnīto soda minūšu skaits bija 33 Krievijai pret Kanādas 16.

Šo spēli apmeklēja 12 680 skatītāju, vēsta Krievijas hokeja federācijas oficiālais twitter.com konts.