Znaroks vēl atpūšas – melnā PR kampaņa vai astronomiska finansiālā apetīte?

Znaroks apstiprina - esmu gatavs strādāt!
Foto: vesti.ru

Bijušais Latvijas un Krievijas izlase galvenais treneris Oļegs Znaroks pašlaik bauda brīvā putna dzīvi, atpūšoties no pienākumiem, bet sekojot līdzi hokejam. Treneru tandēms ar Hariju Vītoliņu pie sāniem, vadot Krievijas izlasi, izcīnīja zelta medaļas pasaules čempionātā un olimpiādē, kā arī trīs Gagarina kausus klubu līmenī. Abi treneri ir bez darba, gaisā rodas spekulācijas, ka Vītoliņš beidzot varētu iet savu galvenā trenera ceļu, bet kā runā pilsētā, līdzšinējos piedāvājumus (ja tādi vispār bijuši) treneri ir noraidījuši.

“Kaut arī mums ar Oļegu ir tie tituli, mums tik un tā joprojām iekšā ir tas dzinulis, kas mums liek iet sevi pierādīt, ka varam ar jebkuru komandu kaut ko sasniegt,” “Sporta Studijai” stāstīja Vītoliņš, kurš visai veikli atsaucās drauga Anda Pikāna palīgā saucienam palīdzēt HK “Kurbads” komandai Kontinentālā kausa pirmajā posmā. Pagājušās sezonas Latvijas Virslīgas čempioni ir pieredzējusi komanda, vajag tikai uzspiest uz attiecīgajiem punktiem, lai mehānisms nestrīķētos, un Harim tas izdevās. Ja līdz Kontinentālā kausa otrajam posmam Šveicē dzīvojošais treneris nebūs atradis darbu, tad solījās atkal palīdzēt HK “Kurbads” hokejistiem.

Medijs Sport-express.ru raksta, ka arī Znaroks vēlas atlocīt piedurknes, lai beidzot atkal varētu sākt strādāt par galveno treneri, tomēr ir pāris faktori, kas ietekmē nākamās darba vietas izvēli. Treneris skatīs variantus, kas ir viņa līmenī, finansiālajās interesēs un personīgajās ambīcijās. Komandas zem vidējā līmeņa vairs nav speciālista redzeslokā. Tepat pie bijušās Rīgas Sporta pils dzirdētas runas, ka Minskas “Dinamo” piedāvājuši Z-H trenera duetam vadīt Baltkrievijas komandu, bet šis ofiss ir krietni zem vidējā. Znaroks nav ieinteresēts cīnīties par izslēgšanas spēlēm – viņam ir kāre iegūt ceturto Gagarina kausu…

Tomēr pats speciālists sarunā ar citu Krievijas mediju “Championat” noliedz, ka viņam ir augstas prasības pret nākamo darba vietu: “Šobrīd svarīgākais nav tas, vai esmu gatavs vadīt TOP vai vidusmēra līmeņa klubu – es vienkārši vēlos atgriezties darbā. Konkrēti cilvēki ar šīm baumām šobrīd cenšas aizbiedēt citus klubus no manas kandidatūras izskatīšanas.”

Šajā sezonā Kontinentālās hokeja līgas komandu vadības ir bijušas pacietīgas, divu mēnešu laikā atlaisti tikai četri treneri, kas varētu būt līgas minimums. Galvenie treneri amatus visvairāk zaudēja 2008./09. un 2014./15. gada sezonās, kad atbrīvoja deviņus speciālistus. Tomēr ir spēcīgi kandidāti, kuri, iespējams, jau šajā izlašu pauzē zaudēs darbu. Kā vieglākais variants izslaucīšanai ir Minskas “Dinamo” treneris Gordijs Dvaiers, kura vadītā komanda ar 14 izcīnītiem punktiem 24 spēlēs ieņem pēdējo, 12. vietu Rietumu konferences tabulā.

Šajā sezonā Znaroks sēdināts vairāku komandu krēslos, pirmais klubs bija pirms laika vadītā Maskavas “Dynamo”, kurai sezonas pirmās piecas spēles ar trim punktiem deva desmito vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Zīmīgi, ka Krievijas medijos tika rakstīts, ka Znaroks nav varējis vienoties ar Maskavas klubu, jo prasījis astronomisku algu. Sport-express vēstīja, ka Oļegs bijis gatavs lidot uz Maskavu tikai tad, ja galdā tiks likti divi miljoni eiro par darbu līdz pamatturnīra beigām, bet papildus miljonu treneris vēlējies par katru pārvarēto “play-off” kārtu. Pats Znaroks bijis sašutis, ka kārtējo reizi izskanējušas baumas par viņa finansiālo apetīti: “Tiek minētas naudas summas, kādas vispār principā nav reālas. Tādējādi tiek arī bojāta mana reputācija līdzjutēju acīs, sak, paskat, cik daudz naudas viņš prasa! Tas ir patiešām smieklīgi, jo tādas summas KHL neviens nesaņem. Nezinu, kam tev ir jābūt, lai pelnītu tik daudz šajā līgā.”

Par melno PR kampaņu Znaroks runāja arī vēl pagājušajā nedēļā, kad krievu žurnālisti Oļegu lika cita Maskavas kluba “Spartak” galvenā trenera krēslā. Jau atkal pasniegtā informācija bija gaužām pretēja. Vieni atkal sauca konkrētas naudas summas, kādas Značoks prasa (šoreiz gan desmit reizes mazāka summa – 200 000 eiro līdz sezonas beigām), bet treneris un viņa aģents noliedza visu. “Informācija neatbilst patiesībai. Ne Znaroks, ne viņa pārstāvji, nav veikuši pārrunas ar “Spartak”. Turpinās nepārbaudītas informācijas izplatīšana pret Znaroku,” ar paziņojumu klajā nāca speciālista aģents Pjotrs Prihodjko.

Kuram ir izdevīga melnā kampaņa pret bijušo Krievijas izlases treneri? Baumo, ka pie vainas ir šķiršanas no SKA (lasi Krievijas izlases). Melns kaķis noskrējis gar Znaroku un Romanu Rotenbergu (SKA un KHL funkcionāru), kurš ir viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Krievijas hokejā. Spekulācijas norāda uz Rotenberga interesēm no KHL neērto Znaroku turēt pa gabalu, bet konfliktēt ar Putinam pietuvināto cilvēku vairāku klubu vadības var apzināti izvairīties. Mīļā miera labad… Rotenbergs zina, ka arī ar viduvēju komandu (“Spartak”, Minska) Značoks var atkārtot Maskavas MVD scenāriju, radot galvassāpes visvarenajiem.

Ja mediju plānveidīgā kampaņa Znaroku parāda sliktā gaismā, tad par labu reklāmu parūpējušies trenera bijušie padotie. Daudzi spēlētāji ir uzteikuši trenera darbu, atzīstot viņu par atklātu un prasīgu personību.

“Pats Oļegs regulāri iestājās par kluba hokejistiem,” medijam Championat.com vasarā izteicās Iļja Kovaļčuks. “Ar to viņš arī atšķīrās no citiem treneriem. Znaroks vienmēr bija kopā ar puišiem un nekad nenodeva nevienu sabiedrībai vai presei, bet tā vietā atbalstīja. Ģērbtuvēs vienmēr varēja ikvienam spēlētājam pateikt tieši sejā visu, ko domā – vai tas būtu labs vai slikts. Par to mēs arī viņu cienījām.”

Savu uzticību bijušajam Krievijas izlases trenerim apliecinājis arī Sergejs Bobrovskis, kurš ir starp diviem labākajiem kaimiņvalsts vārtsargiem Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Zem bildes Kolumbusas “Blue Jackets” pirmais vārtsargs Bobrovskis raksta: “Kopā ar labāko treneri valstī! P.S. Nesaprotu, kāpēc tituliem bagātākais treneris Krievijā vēl joprojām ir bez darba.” Ja Znarokam būtu darbs, tad viņš nevarētu apciemot savu meitu Kolumbusā, kuras sirds savijusies ar “Blue Jackets” līderi Artemiju Panarinu.

Oktobra noslēgumā Znaroks novadīja treniņu Latvijas Virslīgas komandai “Zemgale/LLU”, kuru šogad vada Valērijs Kuļibaba. “Oļegs ir mans draugs, un es viņu uzaicināju uz treniņu,” laikrakstam “Jelgavas Vēstnesis” teica Kuļibaba. “Galvenais iemesls – gribēju uzmundrināt savu komandu. Otrs aspekts – viņš paskatīsies no malas uz mūsu treniņprocesu un varbūt varēs ko ieteikt.” Stundu garais treniņš ieilga uz divām stundām, pēc nodarbības Jelgavas komandas hokejisti bijuši ļoti apmierināti par Znaroka klātbūtni.

Par Znaroka trenēšanas metodēm šaubu nav, stils un valodas barjera ir piemērota tikai Krievijas tirgum, kas ir pietiekami silts zupas katls gan autoritātes, gan finansiālā ziņā. Tomēr mazliet grūti noticēt, ka Znarokam nav bijušas  pārrunas ne ar vienu no nosauktajiem klubiem. Iespējams, patiesība ir kaut kur pa vidu starp melno PR, Rotenberga nedarbiem un finansiālo plānu.

Trenera uzvārds tiks pieminēts arī katrā nākamajā reizē, kad atlaidīs kādu KHL komandas stratēģi. Speciālists pašlaik ieslīdzis pelnītā atpūtā, pa reizei redzēts arī Rīgas “Dinamo” spēlēs, bet tikai VIP ložā. Starp citu, pēdējais gads pie Latvijas izlases stūres [visdrīzāk] būs Bobam Hārtlijam – varbūt Oļegs grib atgriezties vietā, kur viss sācies?

Var piekrist divkārtējam Olimpiskajam čempionam un bijušajam Znaroka trenerim Jevganijam Ziminam: ”Pirms daudziem gadiem es trenēju PSRS jauniešu izlasi un Eiropas čempionātā Minskā par tās kapteini iecēlu tieši Znaroku. Viņam ir raksturs un viņš zina, kā sasniegt vēlamo rezultātu. Savulaik MVD pamanīja šīs Oļega īpašības un deva viņam lielisku iespēju savā trenera karjerā. Vēlāk Maskavas ”Dynamo” neatlaida Znaroku pat pēc ilgstošas zaudējumu sērijas un ar viņa palīdzību izcīnīja vairākus Gagarina kausus. Oļegam atkal jāatrod savu menedžeri un savu MVD. Vienreiz viņam jau tas izdevās. Kāpēc gan nepamēģināt vēlreiz?”

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar